Daily Archive: 18 January 2018

Coach, czyli parę słów o zdobywaniu rozwój zawodowy

Większość osób, czasami zauważa, że jego życie zboczyło ze ścieżki, po jakiej powinno biec. Zdajemy sobie sprawę, że coś szwankuje, na ogół nie wiedząc jednak jak określić ten czynnik a co więcej co zrobić by nastąpiła poprawa. W takich momentach, możliwości są dwie: albo męczymy się dalej, albo szukamy rad coacha.

Podatek od najmu lokalu – z jakiej przyczyny powinno się pamiętać o jego uregulowaniu?

Obecnie sporo osób zajmuje się najmem mieszkań czy innych lokali usługowych, takich jak na przykład biura. Wynajmowanie komuś lokalu jest sprawą faktycznie ogromnie zyskowną, ponieważ jest to godziwy sposób na zarobek. Nie zawsze ktoś posiada możność sprzedania mieszkania, w jakim nie mieszka, zaś rachunki płacić wypada. W tej sytuacji najkorzystniejszym i bezsprzecznie najlepszym rozwiązaniem jest właśnie wydzierżawienie lokalu innej osobie. Jednakże jeżeli decydujesz się na taki krok to na pewno musisz pamiętać o wielu kwestiach. Jedną z nich jest podatek od najmu lokalu.

Dlaczego wizytówka jest tak istotna dla każdego przedsiębiorstwa? O czym pamiętać? Na co obowiązkowo zwrócić uwagę?

Obowiązek posiadania wizytówki to obecnie coś najbardziej normalnego. Nie trzeba nikogo przekonywać, iż to ważne. We współczesnym biznesie to właściwie standard, więc każdy powinien ją mieć. Ten mały, niby niepozorny kawałek kartonika jest w stanie idealnie zaprezentować naszą firmę, na czym faktycznie jesteśmy w stanie zyskać.