Daily Archive: 10 July 2020

Wesele – przygotujmy wszystko zawczasu, by później nie wpaść w panikę

Organizowanie wesela to jak najbardziej dość zawiłe i skomplikowane zadanie. Na ogół jednak czeka nas ono tylko raz w życiu, dlatego warto naprawdę się do niego przełożyć. W końcu każda para młoda chyba chce, aby dzień jej ślubu był przez wszystkich gości zapamiętany na długi czas. Żeby tak było i żeby zaoszczędzić sobie problemów, warto zabrać się za wszystko jak najwcześniej.
Kiedy jest więc najlepszy moment, by zacząć planowanie? To zależy, który etap konkretnie mamy na myśli. Jeśli chodzi o rezerwację sal weselnych, to niektóre z nich należy „zaklepać” już nawet dwa lata wcześniej.

Jaki upominek kupić na święta?

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy okres w roku. Każdy z nas ma w pamięci te chwile, gdy w dziecięctwie wraz z rodzicami, dziadkami, wujami oraz kuzynostwem oczekiwało się na pierwszą gwiazdkę. Po pierwsze by móc w końcu usiąść do kolacji wigilijnej i po drugie – niechybnie dla poniektórych ważniejsze – aby zajrzeć pod choinkę po czym w szaleńczym amoku móc rozpakować podarki. Ach te podarki! Spędzają spanie z powiek już na długo przed świętami. Frapujemy się, czym unikalnym zdziwić bliskich i jakie podarunki im sprezentować tak, aby byli zadowoleni, trafić w gust i na dodatek, by nie była to powtórka z poprzednich lat. Zadanie wyjątkowe trudne. Jeżeli do tego dojdzie olbrzymia ilość bliskich – mamy problem.