Ekologiczne zastosowanie wody opadowej w gospodarstwie domowym

Jesienna szaruga służy zastanawianiu się nad tym co wokół nas. Lubię gdy o 16 robi się już szaro na świecie. Można sobie wtedy spokojnie usiąść i popatrzeć na deszcz. Lubię sobie wówczas myśleć o rożnych rzeczach. Mam mały ogródeczek i zerkając na niego myślałem jak wiele wody się marnuje. Pewnego dnia zacząłem zastanawiać się jak mógłbym temu zapobiec, zwłaszcza że mam malutkie dzieci, i chciałbym aby żyły w możliwie ekologicznym otoczeniu.

pojemniki na śmieci, segregacja odpadów

Źródło: http://environmental.kingspan.pl/
Ponieważ zaś uważam, że rozpoczynać zmianę świata na lepsze trzeba od siebie zdecydowałem skombinować pojemniki na deszczówkę żeby spożytkować ją później do podlewania ogródka w suche dni pełna oferta dostępna na stronie . Zagłębiając się zatem w temacie, poniechałem jednak dość szybko pierwotnego planu, aby jako zbiornik wykorzystać od dawna nie używaną beczkę na kapustę, która do tego czasu zalegała w składziku.

Interesuje Cię tylko rzetelna informacja z serwisu (http://www.krevetki.pl/)? Jeśli tak, to zachęcamy do odwiedzenia naszej strony, gdzie stale dostaniesz autentyczne informacje.

Przyczyną zmiany decyzji był argument, iż takie pojemniki na deszczówkę nie ochraniają dostatecznie wody przed światłem, co może spowodować rozrost glonów i tym samym zapoczątkować procesy gnilne, a nawet spowodować iż nie będzie ona zdatna do nawadniania ogrodu.

Najnowocześniejsze ekologiczne pojemniki natomiast, stworzone są z niezwykle odpornego tworzywa sztucznego, a więc woda znajdująca się w środku nie nagrzewa się oraz nie ma tam dostępu światło. Ekologiczne pojemniki na deszczówkę można wykorzystać nie wyłącznie jako źródło wody do nawadniania ogródka gdy nastanie susza, lecz również jako źródło wody do użyć gospodarczych. Rzecz jasna taka instalacja zasilająca mieszkanie wymaga trochę pracy i kapitału.

Jeżeli Twoim zdaniem prezentowany tekst jest ciekawy, to przeczytaj także pomocne źródło (http://aquablendpolska.com/produkt/jalowki/), które zawiera interesujące dane – one z pewnością Cię zajmą.

Trzeba będzie przykładowo połączyć ekologiczne pojemniki z kanalizacją opadową, aby ochronić się przed nadmiernie dużymi opadami, które mogłyby spowodować przelanie pojemników i nieduży potop Dla bardziej ambitnych użytkowników wykonalne jest wykorzystanie elektronicznego sterowania instalacją deszczową, które może podwyższyć skuteczność instalacji, i wskutek tego jeszcze bardziej zwiększyć oszczędność wody pitnej.

Na koniec wypada dodać, że ekologiczne pojemniki możemy swobodnie zestawiać se sobą dla coraz większych oszczędności wody . Dzięki takiej instalacji nie dość że zatroszczymy się o środowisko przyrodnicze ale też o swoją kieszeń.