Dlaczego warto stosować pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane?

Dużo z nas było wychowanych na pieluszkach tetrowych. Ich doskonałość zastąpiły koło 25 lat temupampersy. Teraz dużo rodzicielek pracujących i niepracujących powraca do pieluch. Pieluszki wielorazowe ostatnio przeżywają swój renesans. Dużo rodziców którzy je używają jest ogromnie zadowolonych. Dla niektórych, przeważnie młodych matek może to być jednak czarna magia czy też obcość zagadnienia.

Autor: www.babymama.pl
Dlaczego mamy wracają do pieluszek wielorazowych? Jedną z wielu pozytywnych stron wielorazówek jest ich wytrzymałość. Dobrze prane i pielęgnowane pieluchy wielorazowe służą nawet czwórce pociech. Należy tylko pamiętać o kilku zasadach. Zanim pieluszki uzyskają optymalną chłonność trzeba je kilkukrotnie wyprać. Te bawełniane, bambusowe i konopne nabywają chłonności mniej więcej po kilku praniach.

Schowania zużytych pieluszek dobrze używać przymykanego wiadra o pojemności około 23 litrów. Zużytych pieluch nie należy namaczać. Przed włożeniem do wiadra trzeba należy tylko wyrzucić z nich większe zabrudzenia.
Wilgotne pieluchy wielorazowe lznajdujące się w wiadrze można pokropić paroma kroplami antybakteryjnego olejku lawendowego lub z drzewa herbacianego. Olejek lepiej dać na ostatnią wrzucaną tego dnia pieluszkę. Brudne pieluszki wielorazowe mogą być przechowywane do 3 dni.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce przeważnie w 40-60°C bez wcześniejszego namaczania (sprawdź ofertę). Pieluszek nie wolno moczyć bo w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też potrzeby wygotowywania pieluszek, a pranie w niższej temperaturze z dodatkiem odpowiednich środków piorących przedłuża żywotność pieluszki. Do prania stosujemy niedużą ilość środków piorących i dokładnie płuczemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są mocno zabrudzone trzeba zastosować pranie wstępne z dodaniem mydła żółciowego.Otulacze wełniane najlepiej prać w rękach w szamponie do wełny lub mydle oliwkowym. Co parę prań warto wyprane otulacze zanurzyć w kąpieli lanolinowej.

Nie powinno dolewać płynów zmiękczających, mydła i olejków pochodzenia roślinnego bo oblepiają one włókna materiału i tym samym obniżają chłonność pieluszki.

Pieluszki wielorazowe (sporo więcej przeczytasz pod adresem ) i otulacze wełniane koniecznie suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, bo powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie trzeba także prasować. Przeciwnie prasowanie negatywnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie oszczędzić pieniędzy a wiadomo, że przy potomkach wydatków jest całe mnóstwo.Coraz wiecej mam wraca do stosowania pieluch, ponieważ dziecko ma styczność z naturalnymi włóknami np.

Czy to zagadnienie niesamowicie Cię zajmuje? Jeżeli tak, to wejdź tutaj i poznaj naszą firmę (http://www.securityservice.pl/pl/ochrona-kutno/) – poznasz w tym miejscu nieziemsko absorbujące informacje.

tj. bawełna.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to koniecznie sprawdź tutaj nauka pływania kraków podobne materiały – one też są warte zainteresowania.

Wiadomo, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.