W jaki sposób wybrać bardzo dobre pieluszki dla naszej pociechy?

W dzisiejszych czasach dobór wszelkich akcesoriów jest tak ogromny, że niejednokrotnie można mieć wielki problem. Dotyczy to niemal wszystkich produktów i usług, gdyż rynek ciągle się rozrasta. Jak wśród wszystkiego, co jest nam oferowane wybrać to, co jest nam rzeczywiście potrzebne i przede wszystkim jest dla nas najbardziej odpowiednie?

Niemałym kłopotem jest dobór odpowiednich pieluszek dla naszych pociech. Odnajdziemy bardzo dużo rodzajów, zarówno jedno- jak i wielorazowe, pieluszki z kieszonką (pieluszki z kieszonką na czy formowane, to tylko niewielka część wszystkich udostępnionych na rynku. Warto zwracać uwagę, czy nie szeleszczą, są nieprzemakalne i mało sztywne. Najważniejszy jest rzecz jasna komfort dziecka. Aktualnie bardzo popularne są pieluchy jednorazowe, gdyż cechują się wygodą i nie ma przy nich tak wiele zamieszania. Po prostu je utylizujemy, a jak wiadomo pieluszki wielorazowe trzeba prać i prasować. Z kolei warto wiedzieć, że tetrowe pieluszki są z całą pewnością lepsze dla środowiska naturalnego. Każdy rodzaj ma jednak swoje plusy i minusy, w związku z czym należy dokładnie przyjrzeć się im i dobrać te, które wydają się nam najbardziej optymalną opcją. Zacznijmy może od pieluszek wielorazowych, które mają naprawdę dużo dobrych stron.

Pieluszki

Autor: Personal Creations
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim są naprawdę tanie. Oczywiście kupujemy jednorazowo więcej sztuk, jednakże nie ponosimy później dodatkowych kosztów związanych z nabyciem pieluch, gdyż wystarczy pranie i prasowanie, płacimy więc tylko za wodę, prąd i środki czystości. Tetra jest z pewnością bardziej przewiewna i odpowiednia dla dzieci, które mają alergię na sztuczny materiał.

Czy pewne komentarze na nasz temat (http://www.e-hunter.pl/miski-dla-kota) naszego artykułu Cię zaintrygowały? Więc będzie nam niezwykle przyjemnie, jeśli dodasz do nich również swoje oceny.

Dodatkowo, o czym już wspominano są przyjazne środowisku. Warto jednak mieć świadomość, że absolutnie nie wolno przeciągać w czasie wymiany pieluszki. Mokra może spowodować wysypkę czy odparzenia. Pieluchy trzeba więc naprawdę często przebierać. Pieluszki wielorazowe nie mają warstwy ochronnej, więc łatwiej jest pobrudzić lub przemoczyć ubranka. Jeżeli natomiast chodzi o jednorazowe pieluchy, których jest z całą pewnością najwięcej na rynku, największą zaletą jest to, że rzeczywiście długo są suche, dzięki czemu dziecko może spokojniej spać, jest to także idealne rozwiązanie na przykład w czasie spaceru. Poza tym mnogość rodzajów sprawia, że są dopasowane niemalże do każdego dziecka. Powyżej wspomniano, że wielorazowe pieluchy mogą brudzić ubranko, w przypadku jednorazowych ryzyko jest niższe (więcej pieluch wielorazowych). Dużym minusem będzie zdecydowanie czas rozkładu. Pieluszki tego rodzaju są naprawdę bardzo nieprzyjazne środowisku. W dodatku generują naprawdę spore koszty.Dobór jest bardzo duży, ale z pewnością wszyscy rodzice znajdą coś najbardziej odpowiedniego dla swoich pociech. Należy zapoznać się z wszystkimi wadami i zaletami i zdecydować, co jest dla nas najwygodniejsze.