Zobacz, które kapele rockowe warto znać

Muzyka Rock i Metal, to w obecnych czasach nadal bardzo popularne gatunki, jakie mają na całym świecie wielu miłośników. Takie gatunki posiadają niezwykle bogatą historię, dlatego że od kilkudziesięciu lat ludzie fascynowali się zarówno rockiem, jak też metalem w każdej formie.

Muzyka ta nadal się rozwija poprzez wykorzystywanie nowych technologii, jakie umożliwiają produkować muzykę w bardzo różnorodny sposób i umożliwiają wnosić poprawki na brzmienia żywych instrumentów.

korn

Korn, to jeden z legendarnych zespołów, jaki tworzy nu metal. To jedna z odmian metalu, która opiera się na bardzo dosadnych, energicznych brzmieniach gitarowych, których dodatkiem jest perkusja (Sprawdź – drumsetpro szkoła) i kontrabas. Jest to zespół, który ma zwolenników na całym świecie i wciąż powiększa się ilość osób, które z chęcią słuchają najbardziej popularnych piosenek tej grupy. Obecnie zespół już nie wydaje zbyt wiele utworów, a jeśli już, to nie są one zbyt promowane. Jednak wciąż zespół ten uczestniczy w różnych koncertach, stąd też tak naprawdę jest możliwość na żywo posłuchać legendy metalu, jakie mają bardzo ciekawą karierę i wiele wybitnych osiągnięć na swym koncie.

Kolejnym zespołem, jaki cieszy się niezwykłą powszechnością, jest Deftones. Kapela ta komponowała utwory z pogranicza rocka i metalu, a więc był to zespół, który starał mieszać te odmiany muzyki ze sobą i tym sposobem wykonywać coś niepowtarzalnego, co będzie prezentować się niezwykle ciekawie. Zdecydowanie zespół ten wykonywał to fantastycznie, o czym świadczy liczba fanów na całym świecie. Zespół ten grał koncerty na całym świecie i na każdy z nich przybywały ogromne ilości ludzi, którzy z ogromnym zapałem uczestniczyli w takim koncercie.

Bardzo sporym atutem takiego zespołu było to, że umiał on porwać publikę czasie grania swoich piosenek na żywo. Niewątpliwie był to szczególnie spory atut i obecnie nadal spora grupa ludzi to docenia, dlatego że pomimo niezwykłego rozwoju w muzyce, wielu aktualnie popularnych zespołów i artystów, grywa koncerty przy wsparciu gotowych ścieżek dźwiękowych.

Rock i Metal, to oczywiście dwa style muzyczne o bardzo ciekawych brzmieniach. Ten pierwszy to głównie dźwięki gitarowe, jakie są niezwykle przejrzyste i zazwyczaj spokojne. Pozwalają wgłębić się w brzmienia instrumentów muzycznych, ale też w pracę wokalisty. Metal jest z kolei bardzo porywczy i opiera się głównie na niesamowicie aktywnym przekazywaniu emocji przez zespół, jaki gra koncert. Zresztą my też posiadamy interesujące zespoły i artystów, bo Coma czy choćby popularny ostatnio Dawid Podsiadło mają ciekawe kawałki.