Dobre komputerowe gry

Twoje dziecko kocha komputerowe gry? To wspaniale. Granie nie tylko nie oszałamia, lecz doskonale rozwija mózg.
Gry komputerowe to nie wyłącznie zło. Na odwrót, mają korzystny wpływ na bystrość a także zdolności dzieci, czego dowodzi coraz to większa ilość testów.

rap
Gry nie jedynie rozwijają spostrzegawczość, nauczają myślenia przestrzennego oraz strategicznego, ale też wpływają na rozwój mózgu, sprawiając, że mały gracz umie przeprowadzać parę zadań równocześnie. Do dziś dnia rodzice byli w większości wypadków trwożeni. Kupcie maluchowi PlayStation, a za moment będziecie mieli na głowie nadpobudliwego neurotyka, dajcie mu dostęp do kompa z grami, wyrośnie wam psychopata. Nic dziwnego, iż z obawą patrzymy na to, jak nasze paroletnie już dzieci zaczynają grać w Wiejskie Życie bądź w pierwsze strzelanki.

regały w sklepie

Autor: Forgemind ArchiMedia
Źródło: http://www.flickr.com
randki

Autor: Tomasz Ośmiałowski
Źródło: http://www.flickr.com
Szczęściem współcześnie okazuje się, iż to nie do końca prawda.

Ciekawi Cię omawiany tekst? Jeżeli tak, to nakłaniamy do kliknięcia tu. To ciekawe oryginalne źródło, które również zapewne Cię zaabsorbuje!

Gry przeglądarkowe mają korzystny wpływ na bystrość i zdolności maluchów, czego dowodzi coraz większa ilość badań. Jednym z najszybciej obserwowanych rezultatów grania jest poprawienie wyobraźni przestrzennej oraz synchronizacji ruchowo-wzrokowej, a więc zdolności mózgu do bezzwłocznego refleksu. U graczy doskonale rozwija się także wyobraźnia oraz zdolność do nierutynowego myślenia.

wygląda zatem na to, iż w trakcie grania nasz mózg nie tylko się nie „leni”, jak do tego czasu zwykliśmy sądzić, lecz przeciwnie – gry przeglądarkowe to dla niego coś jak turbodoładowanie, sprawiające, że mózg wskakuje na szybsze obroty.

Jeżeli naprawdę masz zamiar dokładniej poznać to zagadnienie, kliknij jeszcze tu oraz zdobądź pomocne info! Ono na pewno okaże się dla Ciebie pomocne.

Poniektórzy badacze są nawet przekonani, że ciągły kontakt z nowiutkimi technologiami raptownie powiększa możliwości przetwarzania informacji poprzez mózg.