O czym wszelki przedsiębiorca wiedzieć winien, inaczej porady na przełom roku

Zamyka się rok, co znaczy, iż niektóre punkty zamykamy i wyciągamy wnioski, ale pozostałe dopiero inicjujemy i obracamy w myślach. Jeśli prowadzimy firmę, jest to czas komponowania koncepcji na kolejny rok.

pozyskiwanie dotacji unijnych

Autor: Ascom Vpr
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli myślimy nad zarejestrowaniem działalności, rozglądamy się za opłacalnymi rozstrzygnięciami.
Warto zwłaszcza wziąć pod uwagę dofinansowania unijne na inwestycje. Jeśli mamy zamiar rozwinąć swoją działającą firmę czy też stworzyć działalność potrzebującą sporych nakładów i środków trwałych, to skorzystanie z tej opcji wydaje się oczywiste.

Zapraszamy – naciśnij tutaj Doradztwo podatkowe i przenieś się na inną naszą stronę. Tam oczekują na Ciebie nowe i fachowe wiadomości.

Pula środków z UE jest ciągle otwarta. Do 2020 roku, kiedy mija ważność ostatniej transzy pomocy unijnej, mamy do wykorzystania jeszcze dziesiątki mld zł. Szczególną estymą cieszą się we wszelkich instytucjach unijnych dotacje na innowacje.

Spodobał Ci się ten post? Jeśli tak, to na pewno sprawi Ci radość wiadomość, że inny tego rodzaju artykuł jest tuż obok. Po prostu zobacz ten link biuro księgowe oleśnica.

Warto więc pogłowić się nad nowatorskim projektem ewentualnie poważyć się na inwestycję w nowe technologie, może nawet takie do tej pory w naszym kraju nieobecne. Takie projekty mają najwyższe szanse na zdobycie uwagi u rozpatrujących nasz wniosek.

A pozyskiwanie dotacji unijnych przestało już być złożonym mechanizmem. Jeśli lękamy się procedury lub nie czujemy się pewni w meandrach prawa, jesteśmy w stanie skorzystać z pomocy spółek pracujących w tym na stałe.

Konsultant takiej spółki ułatwi nam napisać wniosek o dotację, opowie, jakie papiery winniśmy przedstawić, i skieruje nas w sposobne miejsca, do należytych urzędów bądź agend. Dzięki tego rodzaju pomocy wzięcie dotacji z Unii stanie się dla nas po prostu kolejnym wartościowym doświadczeniem, a nie drogą przez mękę.