Segregacja odpadków w mieszkaniu: doradzamy jak zorganizować

Segregowanie odpadków jest niezbędnością jeśli pragniemy dbać o środowisko, w którym żyjemy. Właściwą segregację można zacząć już w domu, aby wyrzucanie ich potem do większych pojemników pod blokiem nie zaprzątało wiele czasu.
Segregowanie śmieci w mieszkaniu nie będzie trudnością, kiedy ułatwimy sobie życie oraz odseparujemy w pomieszczeniu np.

śmieci

Autor: André Schäfer
Źródło: http://www.flickr.com
kuchni powierzchnię i zbiorniki na odpady oraz śmieci. Kiedy wrzucimy wszystkie domowe śmieci do tego samego worka, segregacja ich pod blokowym koszem będzie bardzo czasochłonna i niebyt miła. W większości mieszkań resztki jak też śmieci magazynujemy w koszach w pomieszczeniach kuchennych. Pomyślmy o ulokowaniu np. w szafce w kuchni zbiorników, jakie ułatwią późniejszą segregację. Trzeba postawić oddzielne pojemniki na odpadki poddające się biodegradacji a także zmieszane, a również następny na śmieci tak zwane stałe – czyli przykładowo papier, plastik, szkło. Późniejsza segregacja śmieci do dużych zasobników będzie już jedynie formalnością.
Naczynia kuchenne Fiskars Functional Form

Autor: Profundo PR
Źródło: Profundo PR
Pamiętajmy, że niektóre śmieci warto przed wyrzuceniem odpowiednio „przygotować”.

Jeżeli interesuje Cię opisywany temat, to przejdź do witryny i poznaj inne dane odnośnie takiego zagadnienia. Wciągną Cię zupełnie.

Zapakowania możesz odpowiednio oczyścić – dla przykładu plastikowy pojemnik po jogurcie warto opłukać wodą. Makulatura (kliknij po szczegóły) nie powinna być zatłuszczona – gdy taka jest ulokujmy ją w zasobniku na odpady zmieszane.

Suche i czyste surowce wtórne są nie jedynie o wiele bardziej przydatne z uwagi na możność ich powtórnego przetworzenia, lecz przede wszystkim będą bezzapachowe, zatem nie trzeba ich każdego dnia wyrzucać. Odpadki organiczne, takie jak resztki jadła, fusy od herbaty, ze względów higienicznych należy wyrzucać codziennie.