Czy dobrze jest wykupić polisę ubezpieczeniową na własne M?

Coraz częściej decydujemy się na kupno swojego lokum. Wraz z decyzją o kupnie pojawia się pytanie, czy opłaca się swoje nowe mieszkanie ubezpieczyć. Obowiązek płacenia składek to często duże obciążenie dla budżetu. Jednak ubezpieczenie to realne bezpieczeństwo.

mieszkanie

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku działa obecnie wiele firm, które oferują ubezpieczenia mieszkań. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „ubezpieczenie mieszkania Gdynia”, aby się o tym przekonać. Ilość znalezionych fraz może rzeczywiście zaskoczyć. Nie wszystkie firmy oferują takie same warunki. Zanim więc wybierzemy, z usług której skorzystamy, powinniśmy odwiedzić co najmniej kilka z nich i dokładnie wypytać o ofertę. Czy ubezpieczenie własnego M to dobre rozwiązanie?Kiedy w wyszukiwarkę wpiszemy hasło „ubezpieczenie mieszkania Gdynia” – kliknij, natychmiast znajdziemy wiele artykułów mówiących o zaletach i wadach ubezpieczeń mieszkaniowych.

Warto pamiętać, że od tego jak wysoka jest składka zależy zakres ubezpieczenia. Im większa składka, tym większy zakres. Kupując ubezpieczenie na mieszkanie, dostajemy zabezpieczenie na wypadek włamania. Jeśli złodzieje zdemolują okna czy drzwi, agencja ubezpieczeniowa nam to zrekompensuje. Podobnie w sytuacji, gdy z mieszkania znikną cenne przedmioty takie, jak na przykład sprzęt RTV. Wypłata świadczenia będzie miała też wtedy, kiedy sufit bądź ściany zostaną zalane przez sąsiadów.

Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują także ubezpieczenie mieszkania (zobacz pozyczka pod zastaw mieszkania) od wydarzeń rzadko spotykanych. Mogą to być na przykład powodzie, pożary i zerwanie dachu. Osoby, które mieszkają na obszarach górskich mogą także kupić ubezpieczenie przewoźnika własnego M od skutków lawiny śnieżnej. Generalnie im większa będzie oferta ubezpieczeniowa, tym rzecz jasna korzystniej. Nim jednak zdecydujemy się na kompleksową ochronę, należy się zastanowić nad tym, czy w naszym przypadku jest ona na pewno niezbędna. Ubezpieczenie musi być dopasowane do osoby, która chce z niego skorzystać. Tylko wówczas będzie ono miało realny sens. Zawsze można skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego lub doradcy (strona www), który pomoże wybrać opcję dla nas najkorzystniejszą.