Wesele – przygotujmy wszystko zawczasu, by później nie wpaść w panikę

Organizacja wesela to bez wątpienia dość zawiłe i skomplikowane zadanie. Zazwyczaj jednak czeka nas ono wyłącznie raz w życiu, dlatego warto naprawdę się za to wziąć. W końcu każda para młoda chyba chce, by dzień jej ślubu był przez wszystkich gości zapamiętany jak najlepiej. Żeby tak było i żeby zaoszczędzić sobie stresów, warto zabrać się za wszystko już zawczasu.
Kiedy jest zatem stosowny moment, by zacząć planowanie? To zależy, którą część konkretnie bierzemy pod uwagę. Jeżeli chodzi o rezerwację sal weselnych, to wiele z nich musimy „zaklepać” już nawet dwa lata przed terminem ślubu.

Warto zatem z dużym wyprzedzeniem zacząć analizować, gdzie chcielibyśmy przygotować swoje przyjęcie weselne. Pozostałe kwestie możemy pozostawić na późniejszy czas. Poza wielkością ważne jest również umiejscowienie sali. Dobrze jeśli znajduje się ona w pobliżu kościoła. Jeśli jest to jednakże niemożliwe, weźmy pod uwagę, że niektórzy goście mogą nie mieć jak dojechać na miejsce. Dlatego przygotujmy dla nich potrzebny transport.

tort

Autor: mnemosyne888
Źródło: http://www.flickr.com

Od czego zatem zacząć? Na pewno od ustalenia listy gości.

Zastanawiasz się, co inny serwis wzmiankuje o rozpatrywanym w tym artykule zagadnieniu? Ten wpis z witryny wyjaśni Twe wątpliwości.

Najpierw zastanówmy się, na ile osób chcemy zrobić przyjęcie, a potem pomyślmy, kogo konkretnie chcemy zaprosić. Niektóre osoby będziemy musieli z pewnością wykluczyć i nie będzie to łatwe. Dobrze mieć więc zapas czasu do namysłu.

Dopiero, kiedy będziemy mieć listę gości, będziemy mogli podjąć inne ważne decyzje, takie jak właśnie wybór sali, czy też dookreślenie menu. Przeanalizujmy, czy sporządzanie potraw powierzymy innym, czy spróbujemy chociaż częściowo wykonać to samodzielnie. Ta druga opcja na pewno będzie tańsza. Dowiedzmy się także, czy w cenę sali wliczone są naczynia, sztućce, jak również pozostałe elementy zestawu, jak na przykład patera ceramiczna – poznaj firmę Garneczki. Wszystko to może nam się teraz wydawać drobnostkami, niemniej, gdy przyjdzie co do czego, okaże się bardzo ważne.

Warto pamiętać, że dla większości ludzi już ślub (parasole wynajem) sam w sobie jest wyjątkowym przeżyciem i wiąże się z niemałą ilością stresu. Dlatego dobrze zatroszczyć się o to, aby już zawczasu dopiąć wszystko na ostatni guzik. Dzięki temu, gdy nadejdzie ten bardzo ważny dzień, nie będziemy martwić się o takie drobiazgi, jak to czy aby na pewno znajdzie się patera dwupoziomowa (link, a zamiast tego skupimy się na naprawdę istotnych kwestiach.