W jaki sposób projektować billboardy? Poznaj kilka zaleceń, jakie mogą ci się przydać

Jeżeli stoisz przed wyzwaniem wykonania billboardu, a wcześniej tego nie robiłeś, przyda ci się kilka wartościowych porad, dzięki którym zdołasz ustrzec się porażki na tym polu. Trzeba bowiem wiedzieć, na co zwrócić uwagę, a wszystko pójdzie wedle twoich planów i znakomicie zareklamujesz określone artykuły albo usługi.

billboardy

Autor: Azchael
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, billboard to jeden z materiałów reklamowych, więc musi przyciągać uwagę i przebić się przez ogrom innych reklam tego rodzaju. Billboardy są stawiane przy drogach, z tej przyczyny kierowcy oraz pasażerowie nie mają wiele czasu, by się im przyjrzeć. W momencie, gdy obok niego przejeżdżają, muszą dostać wszystkie konieczne im informacje, a ich oczy najpierw skupiają się na środku billboardu. To w tym miejscu powinno być umieszczone sedno reklamy.

Plakat naklejony na billboardzie musi być prosty, a jego kompozycja przemyślana. Dobrze jest ograniczyć ilość słów, by każdy miał możliwość przeczytać cały przekaz, np przeczytaj na ten temat. Ma znaczenie też odpowiedniej wielkości czcionka oraz jasne kolory, jakie łatwiej utrwalają się w pamięci. Sukces wielokrotnie odnoszą billboardy z elementem zaskoczenia – np. nieoczekiwaną grafiką.

Dobrze też stawiać na humor, gdy tylko nasze produkty albo usługi dają się zareklamować w żartobliwy sposób. Jeżeli nie – musimy użyć innych elementów.

Odnajdziesz tu bez dwóch zdań szczegółowe omówienie (www.disc-polska.pl/testy-kompetencji/) takiego tematu, zatem trzeba je szczegółowo przeczytać. Poznasz wtedy dużo wartościowych informacji.

Zanim podejmiemy decyzję o umieszczeniu zaprojektowanej reklamy na billboardzie, musimy wydrukować ją oraz starannie się jej przypatrzeć, aby sprawdzić czy nigdzie nie popełniliśmy błędu oraz czy wywołuje zaciekawienie, jakiego się spodziewaliśmy.

Gdy czegoś jej brakuje, musimy dłużej popracować, by osiągnąć oczekiwany rezultat. Zawsze też można zwrócić się o pomoc do specjalistów, którzy w fachowy sposób zaprojektują nasz billboard albo naprowadzą nas na odpowiedni kierunek naszych prac (szczegóły na stronie). Największymi niedociągnięciami jest zbyt mała czcionka albo małe grafiki, jakie nie są zauważalne z daleka.

Nie sprawdzają się także za jasne kolory, tym bardziej, że jeśli użyjemy gorszej jakości farby, szybko wyblakną, przez co nic nie będzie widać. Gdy wykorzystasz niniejsze wskazówki, z pewnością możesz liczyć na efekt, jakiego oczekiwałeś. Najistotniejsze to odpowiedni projekt, toteż dokładnie rozważ każdy jego szczegół.