Jeżeli zamierzasz inwestować w własny rozwój, coaching może okazać się systemem właśnie dla ciebie

Wiele osób pragnie odnieść powodzenie w życiu zawodowym i rodzinnym. Trzeba mieć świadomość, że bardzo wiele zależy w tej kwestii od nas samych. Osoby, jakie chcą zdecydować się na własny rozwój osobisty, okazują się odważniejsze oraz chętniej podejmują się nowości, a tym sposobem mają większe szanse na sukces.

Kiedy odczuwa się, że znajduje się u kresu własnych możliwości

Codzienna ciężka praca, podejmowanie decyzji o kluczowym znaczeniu, jak również wyścig w drodze na szczyt kariery – to wszystko znacznie działa na stan emocjonalny człowieka. Może dojść do sytuacji, gdy człowiek dochodzi do wniosku, że osiągnął wszystko, co jedynie mógł i nie może podołać kolejnym wyzwaniom. Utrata pewności siebie potrafi mieć wysoce przykre konsekwencje dla wydajności zawodowej człowieka, więc należy poszukać w takiej chwili wsparcia. Są metody, które wspomagają rozwój człowieka oraz uwalniają tkwiący w nim potencjał. Takim modelem pomocy okazuje się choćby coaching, który w ostatnim czasie stał się niezwykle popularny.

Porównaj: www.impuls.waw.pl

Na czym polega ta metoda?

progres

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com

Zadaniem coachingu okazuje się wsparcie rozwoju osobistego człowieka oraz wzmocnienie jego osobistych możliwości. Treningom z coachem poddają się zarówno indywidualne osoby, które pragną rozwijać swoje umiejętności, jak także większe grupy, jak chociażby ludzie, którzy na co dzień pracują w zespole. Główną rolą coachingu bywa przyspieszenie rozwoju oraz zwiększenia skuteczności działań. Dzięki przeprowadzanym treningom uczestnicy uczą się zakładać i realizować określone cele, optymalizować swoje działania oraz otrzymywać profity ze swoich własnych umiejętności. Coaching sam w sobie nie dokonuje przemian w trenowanym, lecz wspomaga go na każdym etapie oraz uczy, jak samodzielnie wysuwać wnioski oraz wykorzystywać nabytą wiedzę w kolejnym działaniu. Właśnie dlatego ten model rozwoju mianuje się rozwojem osobistym.

Źródło – http://www.impuls.waw.pl/rozwoj-osobisty

Jak namierzyć doświadczonego coacha?

Rozwój osobisty spotyka się z coraz większym uznaniem, zatem i kompetentnych trenerów dość łatwo jest znaleźć. Mnogie ośrodki doskonalenia oraz rozwoju oferują zajęcia tego rodzaju. Można także poszukać trenera na swoją rękę, wykorzystując w tym celu internet. Wielu specjalistów ma własne strony internetowe, należy zapoznać się z wiadomościami zawartymi w tych witrynach, by wynająć najlepszego trenera.