Drony – szansa na filmowanie z powietrza

Zapierające dech w piersi ujęcia, pokazujące panoramy miast i pejzaże z lotu ptaka są w dzisiejszych czasach wykonalne nie tylko dla bogatych agencji fotograficznych, lecz także dla każdego miłośnika fotografii. W sklepach oferowane są bowiem urządzenia w przystępnej cenie, które umożliwiają nagrywanie filmów oraz fotografowanie obiektów i widoków z powietrza.

Kamera sportowa

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Zaledwie parę lat temu, żeby wykonać dobre zdjęcie terenu oglądanego z góry, trzeba było wynająć helikopter i doświadczony zespół fotografów. Obecnie wystarczy nabyć drona. Dron to bezzałogowe urządzenie latające. Jest sterowany zdalnie i został przystosowany do zamocowania sprzętu wideo. Najbardziej spopularyzowane zostały drony marki DJI. Starsze wersje były kompatybilne z przyrządem do filmowania marki GoPro, najnowszy model, Phantom 3, wyposażono we własny sprzęt nagrywania wideo, oddzielna kamera sportowa nie jest zatem wymagana – tutaj.

Nowy model różni się od swoich poprzedników wieloma ulepszeniami, w tym – dłuższym czasem pracy obiektu w powietrzu, trwającym teraz nieco ponad 20 minut, jak również możliwością bezkolizyjnego lotu w pomieszczeniach, gdzie nie jest odbierany sygnał GPS. Bardzo ważnym usprawnieniem urządzenia jest sprawienie, iż powraca on do miejsca, z którego wyruszył, nie tylko wtedy, kiedy straci łączność z pilotem, ale także wtedy, gdy bateria się rozładowuje. Takie rozwiązanie powoduje, że urządzenie nie wpadnie niespodziewanie do zbiornika wodnego, ani nie rozbije się na chodniku.

Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Kilka lat wstecz kamera sportowa – gohero.pl – była absolutnym hitem na rynku wideofilmowania. Urządzenie wyposażone było w specjalny system mocowania, dzięki czemu można było nagrywać film podczas surfowania, czy skoków do wody.

Jeżeli opublikowane tutaj materiały przyciągają Twoje oko, to oprócz tego zerknij na omówienie, które zobaczysz, kiedy klikniesz ten odnośnik.

Obecnie największym uznaniem przy filmowaniu z powietrza szczycą się drony.

Phantom 3, dzięki posiadanym udogodnieniom, niewątpliwie zyska jeszcze liczniejsze grono miłośników, niż jego poprzednicy, zwłaszcza, że został wyprodukowany w dwóch odmianach: tańszej, dla pasjonatów amatorskiego filmowania i fotografowania oraz droższej, dedykowanej profesjonalistom. Drony są proste w obsłudze, przystępne cenowo i nieduże, to przydatny sprzęt dla każdego miłośnika nowinek technologicznych oraz doskonały pomysł na prezent, w szczególności dla panów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*