Innowacyjna rozrywka w oparciu na kultowych grach z serii escape room.

Osoba, by polepszyć swoje samopoczucie, kondycję czy by rozświetlić szarość dnia powszedniego poszukuje rozrywki. Popularnymi rozrywkami z jakich użytkowali ludzie to: kino, sztuka teatralna oraz wszelkiego rodzaju dyscypliny sportowe. Natomiast niekiedy tego typu przyjemności mogą się nudzić.

Spotkanie z przyjaciółmi przy serowym fondue

Autor: MSM Mońki
Źródło: MSM Mońki
Dlatego od lat mieszkańcy szukali opcjonalnych przyjemności. Niektóre są przyjemnościami skrajnymi, które bardzo podwyższają stopień suprareniny w organizmie. A część jest przyjemnościami bardzo spokojnymi, którym ulegamy najczęściej w naszych czterech ścianach. Do tego typu gier należą: czytanie publikacji, różnego rodzaju gotowanie.

Sprawdź bez lęku ten udostępniony poniżej artykuł. Opisuje on pokrewną kwestię, więc na pewno także będzie dla Ciebie interesujący.

Natomiast co do gier tych wyjątkowo skrajnych uwzględnilibyśmy: skoki spadochronowe, skoki na bungee czy loty szybowcowe. Tymczasem, to też są przyjemności, jakie z upływem mają prawo się znudzić.

I tak zaistniały zabawy typu escape room. Spis dostępnych miesc: Gracze dobrowolnie są uwięzieni w pomieszczeniu pełnym zagadek oraz układanek. Ich zadaniem jest uwolnić się w danym czasie. Najczęściej czas na rozwiązanie zadania w pokoju to 45 lub 60 min. Eksodus z danego pomieszczenia to wbrew pozorom nie lada wyczyn. Jest to rozrywka w grupie, jaka oczekuje od swoich uczestników: dynamicznego łączenia argumentów, spostrzegawczości oraz kreatywności a także co najistotniejsze analitycznego myślenia.

escape room

Autor: thornet_
Źródło: http://www.flickr.com

Gra przeznaczona jest dla osób starszych, jak i również dla dzieci pod specjalną opieką twórców pokoi oraz rodziców mogą wziąć udział. Pokoje kreowane są w różnorodnych stopniach trudności oraz różniej tematyce. Sugerowane są osobami historycznymi – (Sherlock Holmes, Indiana Jones), niedostępnych budynkach – (schron, sejf bankowy) jak i wydarzeniami i czy sytuacjami prawdziwymi – (bunt w więzieniu oraz operacja X). Gra została stworzona w taki sposób, aby bez współpracy grupy wydostanie się z niej było prawie niemożliwe. Niezbędna jest wzajemna gra pomiędzy każdymi uczestnikami.

Reasumując: nową alternatywą dla obecnych przyjemności jest gra escape room, która powstała na bazie gry komputerowej z serii escape the room. Została ona przeniesiona ze świata fikcji do rzeczywistego. Teraz w Polsce ta gra raduje się ciągle, dynamicznie rosnącą popularnością. Grupy ludzi, jakie znużyły się dotychczas dostępnymi rozrywkami muszą skorzystać z możliwości: escape room, które obecnie dostępne są w większości większych miast w Polsce. Dodatkowe pokoje znajdziesz na stronie: