Ekologia w domu i firmie, czyli kilka słów o oszczędzaniu na rachunkach.

Pomimo wielkiej poprawy warunków egzystencji, wysokie kwoty, jakie trzeba zapłacić każdemu obywatelowi, powodują, iż człowiek zastanawia się jak zaoszczędzić chociaż odrobinę na koniec miesiąca. Stąd tworzone są znakomite, nowatorskie projekty i finalnie produkty.

ekologiczne szamba

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj przyjrzymy się dwóm przyrządom codziennego użytku, aby pokazać je szerszej publiczności. Kto z nas nie próbował zaoszczędzić na podgrzewaniu wody? Społeczeństwa egzystujące w cieplejszych krajach, w jakich praktycznie nie ma zimy nie nie doświadczają tego co my. Dla mnóstwa osób okres grzewczy jest udręką zarówno dla zdrowia i portfela. Największe rachunki dostajemy oczywiście za gaz. Czy możemy w jakikolwiek sposób zmniejszyć wysokość rachunku? Odpowiedzią jest zestaw do podgrzewania wody. Przykro nam ale nie jest to rozwiązanie dla mieszkańców bloków. Zaś ci, którzy posiadają domy, zapewne w czasie lata ogrzewali wodę wystawiając ją na cały dzień na działanie promieni słonecznych. W zbliżony sposób funkcjonuje wcześniej wymieniony zestaw do ogrzewania wody. Główną rolę pełnią ogniwa fotowoltaiczne, jakie przetwarzają pobrane ciepło w energię potrzebną do ogrzania wody. Zbiornik połączona jest z bateriami przewodami elektrycznymi, które łączą się z pilotem zamontowanym na ścianie. Użycie takiego rozwiązania pozwala na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie wody w ciepłych miesiącach nawet do zera, zaś w zimnych miesiącach na skutek skromniejsze nasłonecznienie tylko o czterdzieści %, co i tak uważamy za dobry wynik. Drugim i ostatnim produktem są szamba (www.ajpszamba.pl/) ekologiczne. Istnieje kilka ich rodzajów, zaczynając od w pełni zautomatyzowanych kończąc na tradycyjnych, polegających na naszym wyczuciu. Zasada działania jest banalny, lecz od początku. Najpierw potrzebujemy mieć odpowiednią ilość miejsca, bo zbiornik jest rzecz jasna ogromny.

Jeżeli szukasz analogicznych materiałów, co te omówione w niniejszym opracowaniu, to w artykule znajdującym się tutaj z pewnością je znajdziesz.

Szamba ekologiczne podpinamy tak samo jak te zwykłe do głównej rury kanalizacyjnej, jaka odprowadza zanieczyszczenia z posesji. Jedyna różnica pomiędzy nimi wydarza się wewnątrz wykonanego z tworzywa sztucznego zbiornika, w którym żyją specyficzne szczepy bakterii. Żywią się one zabrudzenia z wody, która kolejno odprowadzana jest do gleby. Choć woda ta nie nadaje się do spożywania, ale jest na tyle klarowna, że możemy się w niej myć, gdyż składem jest podobna do deszczówki – .

Oszczędzanie pieniędzy teraz jest koniecznością do godnej egzystencji, dlatego warto wydać wcześniej trochę więcej, żeby płacić później mniej. Podgrzewacz do wody skonstruowany z baterii słonecznych, albo szamba ekologiczne są naprawdę urządzeniami wartymi swojej ceny – zobacz.