Jakim sposobem prędko pozbyć się elektrośmieci?

Postęp technologiczny powoduje, iż każdego dnia pokazują się na rynku nowe, udoskonalone i bardziej nowoczesne modele sprzętów elektronicznych.
Zmieniamy więc prędko stare sprzęty na nowiuteńkie.

Coraz więcej kupujemy oraz coraz więcej sprzętów wyrzucamy.

Jeżeli interesuje Cię ten artykuł, to bez wahania kliknij tutaj i przeczytaj oprócz tego inny równie zajmujący news stacje ładowania samochodów elektrycznych.

Co dzieje się potem ze zużytym sprzętem elektrycznym? Poniektóre z urządzeń zawierają szkodliwe substancje (freon). Po wydostaniu się na zewnątrz, przenikają do ziemi, natomiast później do wód gruntowych, trując tym sposobem otoczenie. W następstwie mogą być w przyszłości powodem poważnych schorzeń, u ludzi jak i zwierzaków.

palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu
Trzeba więc zniszczony sprzęt oddawać do punktów zbierania, stąd przewiezione zostaną do zakładów przetwarzania. Zniszczony sprzęt AGD i oświetleniowy, przekazany do przetworzenia, poddawany jest demontażowi, a otrzymane z niego materiały przeznaczone są do odzysku. Niebezpieczne substraty są unieszkodliwiane, zatem nie dojdzie w owym przypadku do skażenia otoczenia. Z kolei odzyskane surowce wykorzysta się do produkcji nowych przyrządów. Ażeby ułatwić rezydentom Wrocławia oraz okolic usuwanie starego, zniszczonego sprzętu w sposób przyjazny dla otoczenia i zgodny z przepisem, w mieście działa punkt gromadzenia elektrośmieci, do którego możesz bezpłatnie oddawać zużyte lub popsute urządzenia elektroniczne.

By znaleźć adresy podobnych miejsc w swoim mieście wystarczy w wyszukiwarkę wbić frazę elektrośmieci Wrocław.

Chcesz ciągnąć dalej ciekawą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj poznawanie (http://www.kret-malepszy.pl/prace-porzadkowe) na nowej witrynie.

Pomnij, postępując w ten sposób ochraniasz przyrodę nie wyłącznie dla siebie oraz swych dzieci ale również dla przyszłych generacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*