Escape room – nowoczesny aspekt przyjemności w metropolii kraju.

Jeszcze kilka lat temu przyjemność kojarzyła się z wyjściem do kina, teatru albo zebrania pośród kolegów. Jak już spotykaliśmy się z kolegami standardowo umilaliśmy sobie czas rozgrywając partie w planszówki, gry karciane jak i gry sprawnościowe tzw. Twister.

escape room

Autor: Travis Wise
Źródło: http://www.flickr.com

W dzisiejszych czasach takiego typu zebrania, na jakich gram w takiego typu gry to sporadyczność. Obecnie bardzo rzadko umawiamy się na tak zwanych domówkach. Głównie umawiamy się z przyjaciółmi w klubach, knajpach bądź barach. Więcej informacji na stronie: A z przyjemności w ostatnim czasie bardzo modne są rozrywki, które nazywają się escape room.

Jest to gra przerzucona z wirtualnego do realnego otoczenia. Jak gra komputerowa zdobyła olbrzymią rzeszę miłośników. Właśnie dzięki ogromnej popularności zdecydowano przerzucić grę ze świata wirtualnego do rzeczywistego. Innowatorami w tym są Japończycy, którzy w 2004 roku otworzyli pierwszy na globie pokój. Następnym krajem, który zdecydował się otworzyć pokój typu escape room zostały Stany Zjednoczone. Do kraju ta rozrywka przyszła w 2014 roku, kiedy to pierwotny pokój uruchomiony został we Wrocławiu. Jednak najwięcej takich pokoi w Polsce jest w Warszawie.

Escape room Warszawa posiada obecnie 19 pokoi. By wejść we wszystkie dane pokoje musimy mieć 1050 minut. A teraz opowiemy cokolwiek o zasadach tej rozrywki. Reguły są bardzo łatwe: musimy w danym czasie rozwiązać wszelkie szarady a także zagadki, które były przygotowane przez autorów pokoju. W stosunku od poziomu trudności pokoju posiadamy wszelkiego rodzaju łatwiejsze a także skomplikowane zagadki.

Rozrywka dedykowana jest dla grup złożonych z 2 do 5 graczy. Gracze muszą ze sobą współdziałać, ponieważ bez zespołowej komunikacji i współpracy omal niemożliwe jest rozstrzygnięcie wszystkich szarad a w konsekwencji wyjście z pokoju w określonym czasie. Przyjemność jest wyjątkowa, ponieważ aktualnie jest to jedyna zespołowa rozgrywka, jaka zmusza w graczach reguły współdziałania racjonalnego myślenia oraz sprawnego kojarzenia epizodów.

Jeśli zaintrygował Cię ten tekst, to sprawdź szczegóły, które też są na opisywany temat. Zawsze dobrze jest znać więcej szczegółów.

Pokoje serii escape room Warszawa są najbardziej odwiedzane w całej Polsce. Dzięki czemu stał się renomowanym pokojem.