Oświetlenie przystosowane do potrzeb użytkownika

Dlaczego do mojego mieszkania zdecydowałam się zakupić żarówki LED? Niewątpliwie dlatego, iż stosując artykuły techniki LED możemy oszczędzić na prądzie elektrycznym nawet do dziewięćdziesięciu procent w stosunku do zwyczajnej żarówki.

pomysł - żarówka

Autor: mattwalker69
Źródło: http://www.flickr.com

Jest tak, ponieważ żarówki LED w ogóle się nie ogrzewają, a więc energia w ich wypadku zużytkowana jest tylko do produkcji światła.

Jeżeli ten wpis Cię zaintrygował, to też ta polecana strona (http://www.alpaki.pl/) będzie dla Ciebie podobnie wciągająca więc kliknij na nią.

Oprócz tego żarówki ledowe świecą znacznie dłużej, bo około 45 tys. h., nie są wrażliwe na drgania albo okoliczności pogodowe i nie mieszczą w sobie metali ciężkich, z tej przyczyny są absolutnie bezpieczne dla zdrowia jak i dla środowiska.

Za radą doradcy z branży elektrycznej zdecydowałam się na żarówki LED MR16, dlatego że zdołają one mieć zastosowanie za substytuty halogenów, funkcjonując pod prądem o napięciu dwunastu wolt. Wymiar żarówek – 50 mm – czyni, że konweniują do każdych normatywnych obudów do halogenów, tak więc nie będziemy musieli wymieniać dotychczasowych gniazd.

Do salonu nabyłam żarówkę LED MR 16 – 7,5 W 100-250 V – a więc nowość roku 2014, która posiada nieco pękatą, mleczną szybkę sporządzoną z tworzywa sztucznego. Wydziela ona dość ciepłe, szerokokątne światło. W owej żarówce Diodowej zupełnie wyeliminowało drgania światła. Jest świetnie zrealizowana, pasuje do wszystkich gniazdek. Poza tym muszę powiedzieć, iż prezentuje się ona wspaniale we wszystkich miejscach, tak przy zapalonym, jak i przy zgaszonym świetle.

Czy w kontekście omawianego w tym materiale zagadnienia znajdujesz zadowalające odpowiedzi? Jeśli nie, to podobne materiały zobacz w serwisie, który znajduje się tutaj.

Żarówka diodowa LED G9

Autor: MAX-LED
Źródło: http://www.max-led.pl

Z kolei jeśli chodzi o żarówki do łazienki oraz kuchni, postawiałam na żarówki LED MR 16 rodzaju 36 SMD 12 V. Są to mocne, żarówki diodowe ciepłe, jedne z silniejszych żarówek rodzaju LED które możemy dostać aktualnie na rynku. Zmajstrowano je z glinu, mieszczą w sobie wkomponowane diody osłonięte szybką ochronną.

Dlatego są całkiem nieczułe na wilgoć, zatem nadają się również do łazienek czy też kuchni. Natomiast jako źródło światła punktowego do lampki na biurko, zastosowałam żarówkę ledową dającą bardzo zimne, białe światło, co w przypadku lampki biurkowej nie sprawia w ogóle problemu.

Muszę przyznać, że jestem niezmiernie usatysfakcjonowana moimi wyborami w owej kwestii, przede wszystkim z tego powodu, że świeżo nabyte żaróweczki nie emitują migoczącego światła, co ogromnie drażni wzrok, nie mówiąc o tym jak wiele zaoszczędzę pieniążków co też jest ważne. Tak więc, współczesna technologia LED umożliwia sporą oszczędność prądu, jest ekologiczna oraz nadzwyczaj przyjazna w użytkowaniu.