E-oświadczenie. Rozliczenie PIT prostsze aniżeli sądzisz

Nie musisz dłużej korzystać z posług biura księgowego, aby prawidłowo wypełnić PIT. Programy online krok po kroku przeprowadzą cię przez konkretny blankiet.

rozliczenie pit online 2017

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com
Sprawdzą format danych, określą obowiązkowe pola, a czasem nawet automatycznie je uzupełnią. Jeśli jednak okaże się, iż do twego rozrachunku wkradnie się pomyłka, będziesz mógł dokonać korekty bez dodawania dodatkowych wyjaśnień. Kolejnym uproszczeniem (ze strony Resortu Finansów) jeżeli idzie o rozliczenie pit online 2017, jest możność wykorzystania „oświadczeń wstępnie zrealizowanych”. Co to znaczy w praktyce? Administracja podatkowa, na bazie informacji dostarczonych przez pracodawcę (np. PIT-11), wypełni za ciebie większość deklaracji. Jedyne, co powinieneś uczynić, to dopełnić dodatkowe dane – przykładowo intraty od ZUS czy rodzaj ulgi skarbowej. To propozycja dla jednostek fizycznych, jakie nie prowadzą działalności gospodarczej oraz rozliczają się indywidualnie bądź wespół z współmałżonkiem.
Czy zdarzyło ci się zapomnieć parafować PIT? Przy rozliczeniu on-line nie musisz się o to martwić.

Zaglądnij na naszą stronę. Tam czekają na Ciebie nowe bardzo interesujące opisy. Robimy dla Was dalsze wiadomości (https://www.etteplan.com/pl/uslugi/testy-i-laboratorium-testowe/doradztwo-w-zakresie-zgodnosci-z-normami-i-przepisami) i będziemy zobowiązani, jeżeli je obejrzycie.

Urząd fiskalny nie wymaga podpisu elektronicznego, wykorzystuje jednak inną formę weryfikacji. Nim poślesz deklarację, aplikacja poprosi cię o wprowadzenie kwoty dochodu z ostatniego roku. Bez podania poprawnej liczby, nie uda się dostarczyć blankietu przez sieć. Tak wygląda rozliczenie pIT 2017 program.

Gdy Urząd podatkowy dostanie twoje rozliczenie, powiadomi cię o tym mailowo. W wiadomości dostaniesz tak zwany UPO.

Jeśli po przestudiowaniu omawianego zagadnienia, będziesz mieć ochotę na większą ilość danych, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju porządne informacje (http://ulgaoddlugu.pl/dlaczego-do-mnie-dzwonia/) zawiera ten tekst.

Będzie to dowód na to, iż na czas oddałeś deklarację podatkową.