Jakiego rodzaju zalet ma wynajem tymczasowych pracowników zamiast utrzymywania ich na etacie w swoim przedsiębiorstwie.

Szukając oszczędności firmy niejednokrotnie zaczynają się decydować na wynajem PRacowników, a nie ich zatrudnianie na stałe. W niejednym przypadku wynika to po prostu ze specyfiki branży, w której dana firma działa.

spotkanie

Autor: Locus Research
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli praca będzie odbywać się sezonowo, w niektórych okresach roku jest jej więcej, a czasami wcale, to utrzymywanie na etacie niezbędnej w sezonie załogi byłoby bardzo nieopłacalne.

Ten wpis ma ciekawe informacje na opisywany temat – jeśli masz chęć uzyskać większą ilość wpisów, to odszukaj stronę, która omawia podobne zagadnienia.

Tego typu sytuacja ma na przykład miejsce w budownictwie, ale też handlu, ponieważ przedświąteczne okresy wiążą się ze znacznie większym zainteresowaniem pracownikami. Z tego też powodu w takich sytuacjach znacznie lepiej będzie nająć takich ludzi na okres sezonu, zwłaszcza że aktualnie nie ma z tym żadnych problemów. Nie trzeba robić żadnych rekrutacji, a wystarczy nawiązać współpracę z jedną z wielu firm, która wszystko zorganizuje.

Wesele w górach

Autor: Lexi Blue
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie wynajem pracowników jest coraz popularniejszy, co jest zresztą zrozumiałe jeżeli się weźmie pod uwagę jego plusy. Dla firmy, która będzie potrzebowała ludzi, odpada konieczność realizacji całej kadrowej i płacowej obsługi, bowiem tym wszystkim będzie się zajmowała agencja. Za wykonane usługi wystawia po prostu fakturę, co jest dużo bardziej wygodne jeśli będzie chodzić o Księgowość.

Po stronie agencji będą leżeć wszystkie zagadnienia wiążące się z wynajmowanymi pracownikami, łącznie z odprowadzaniem składek i pensjami. Ale też załatwianiem wszystkich innych formalności, jeżeli przykładowo będzie potrzebny pracownik z Ukrainy, to załatwieniem mu pozwolenia na wykonywanie pracy w naszym kraju.