Informacje na temat PIT-37, czyli co powinieneś wiedzieć zanim złożysz odpowiedni formularz przy dochodzie uzyskanym dzięki umowie o pracę

Dla większości z nas kontakt z dokumentem PIT a więc złożeniem zeznania o osobistym dochodzie) jest sprowadzone do złożenia prośby konkretnej firmie rozliczeniowej o załatwienie tego przykrego obowiązku za nas. Zdarza się też i tak, iż PIT jest rozliczany za nas przez firmę, która nas zatrudnia.

Należy mieć na uwadze, iż jest to bardzo komfortowa sytuacja, ponieważ właściwie nie musimy się o nic martwić – całość tej przykrej roboty będzie wykonana za nas. Obok widocznych plusów są jednak i ciemne strony – otóż omija nas niezwykle ważny proces w karierze każdego obywatela. A opłaca się być świadomym jak działa cały mechanizm podatkowy. Nigdy nie wiemy kiedy taka wiedza jest w stanie nam się przydać.

Dobrze jest rozpocząć jednak od tego, że nie jesteśmy zmuszeni już w wcale przekazywać naszego PITa do firm księgowych, które świadczą tego typu usługi. Jesteśmy w stanie zrobić to samodzielnie i to bez dogłębnej wiedzy na temat podatków. Sprawa ma się tak, gdyż mamy sposobność rozliczenia przez Internet. Jeżeli chodzi zatem o temat taki jak PIT 2016 program do rozliczeń możemy ściągnąć z sieci – znajdź tutaj. W ciągu kilkunastu chwil możemy na własną rękę złożyć deklarację podatkową bez straty czasu chodzenia po urzędach. Wracając jednakże do tematu o formularzach PIT, to chyba najpopularniejszym z nich jest obecnie PIT-37. Taki papier wypełniają wszystkie te osoby, które uzyskały dochód z tytułu umowy o pracę lub były zatrudnione na tak zwanej umowie śmieciowej. O czym trzeba pamiętać, tego typu dokument muszą także pobrać osoby, które otrzymują rentę albo też emeryturę czy też są beneficjentami zasiłków społecznych. Co ciekawe, PIT-37 dotyczy także dochodów z tytułu praw autorskich ale także osoby wykonujące daną pracę odbywając równocześnie karę w więzieniu.
Zarządzanie

Autor: Wikilogia
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo istotną informacją pozostaje w tym temacie ostateczny termin na złożenie deklaracjii. W roku 2017 przypada on na 2 maja. Dobrze jest o tym pamiętać, myśląc o tym, jak i w którym momencie chcemy rozliczyć się z fiskusem. Brak złożenia deklaracji będzie zapewne potraktowane jako uchylanie się od obywatelskiego obowiązku, co jest w stanie doprowadzić do ogłoszenia przez urząd sporych kar finansowych – fachowy pit online 2017. I tutaj z pomocą może przyjść program PIT (zobacz deklaracje pit przez internet) online 2017 dzięki jakiemu unikniemy niepotrzebnego stresu, pochodzącego chociażby z tracenia czasu w długich kolejkach US.

Aplikacje tego typu są zazwyczaj bardzo przyjemne i łatwe w obsłudze, a przede wszystkim umożliwiają nam rozliczyć się z podatku bez konieczności wychodzenia z domu. Co istotne, warto od jakiegoś czasu sprawdzać także różnego typu strony traktujące o podatkach, ponieważ jest to nieocenione źródło informacjii, jakie jest w stanie podpowiedzieć nam w jaki sposób podejść do konkretnych tematów.