Krok po kroku. Jakim sposobem rozliczyć PIT online

Kolejki w urzędach podatkowych pod koniec kwietnia potrafią napędzać strachu. Jest metoda, by je ominąć. Własne zeznanie podatkowe możemy oddać przez internet. Naprowadzamy, w jaki sposób to uczynić.
Ministerstwo Finansów oficjalnie zachęca do rozliczania się elektroniczną drogą.

firma - kadr

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com

Polacy ochoczo korzystają z tejże możliwości. Do osiemnastego kwietnia do urzędów fiskalnych wpłynęło ponad 5 mln e-PIT-ów. Resort liczy jednakże na jeszcze lepszy wynik – poprzez sieć chce w bieżącym roku zebrać aż siedem mln zeznań skarbowych rozliczanie pita internetowo. Aby rozliczyć się przez internet, powinno się wejść na witrynę i odnaleźć na pasku na górze strony „PIT”. Gdy w nią wejdziemy, selekcjonujemy alternatywę „e-Deklaracje”. W tymże dziale klikamy zaś w „Do pobrania”.

Czy prezentowany artykuł Cię zafascynował? W takim przypadku sprawdź inny pomocny artykuł, który również posiada ciekawe materiały.

Tutaj wyświetli się spis wszystkich programów, jakie trzeba zainstalować na kompie, ażeby rozliczyć się on-line. W ten sposób rozliczanie pit online będzie bardzo łatwe. Kiedy aplikacja „e-Deklaracje Desktop” będzie już na naszym kompie, należałoby zapoznać się z jego instrukcją obsługi, w jakiej gruntownie opisano, w jaki sposób posługiwać się programem od momentu jego instalacji aż po wysłanie e-PIT-a.

selfie - firma

Autor: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli idzie o rozliczenie pit online 2016, możemy złożyć następujące formularze: PiT-28, PiT-36L, PiT-38, PiT-16a rozliczanie pita online 2016. W programie „e-Deklaracje Desktop” należy zatem wybrać stosowny Druk oraz rzetelnie go wypełnić.

Na zakończenie wskazane jest zaakcentować, że Resort Finansów nie zostawi w potrzebie tych, którzy pragną rozliczyć się on-line, jednakże na którymkolwiek z etapów napotkają kłopoty. Dla takich osób działa infolinia, na jaką namiary możesz znaleźć w zakładce „Infolinia i pomoc systemu e-Deklaracje”.