Nauka fruwania na paralotni

Lot na paralotni może niektórym przypominać skoki ze SPAdochronem. W obydwu wypadkach miękki nośny płat gwarantuje nam swobodne unoszenie się w powietrzu a także powolne osiadanie na ziemię.
Różność polega na tym, iż spadochron otwiera się po wyskoku z aeroplanu, a więc dopiero w powietrzu, z kolei paralotnię napełnia się powietrzem na ziemi, przed startem.

język

Autor: NVIDIA
Źródło: NVIDIA
Lot paralotnią jest współcześnie znacznie łatwiej dostępny aniżeli kiedyś. Starczy wybrać sprawdzoną szkołę latania po czym możesz rozpoczynać kurs paralotniarstwa.
hol w hotelu

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com
smartfon

Źródło: www.morguefile.com
Nim postawimy na szkolenie paralotniowe, należy przede wszystkim wybrać dobrą szkołę proponującą tego rodzaju zajęcia. Przed wydaniem pieniążków na szkolenie parolotniowe warto dowiedzieć się więcej o szkole a także trenerach z opisów oraz opinii odszukanych na stronach Internetowych bądź zasięgniętych u znajomych. Należy także pamiętać, że paralotniarstwo w ogromnej mierze uzależnione jest od pogody, tym samym trudno przewidzieć, czy kurs skończy się kilka dni, czy miesięcy po jego rozpoczęciu. Trzeba również uzbroić się w wytrwałość – nauka wymaga czasu i praktyki, i nie wszystko zrozumie się od razu.
Jak wygląda szkolenie paralotniowe? Lekcja szybowania na paralotni dzieli się na 3 etapy. Początkowy stanowią zajęcia na ziemi, w trakcie których trener przekazuje teoretyczną wiedzę na temat paralotniarstwa a także wyjaśnia, do czego służą pojedyncze fragmenty wyposażenia.

Następny etap to lekcje praktyczne na podłożu płąskim, w czasie których uczeń może przyswoić kierowanie glajdem bez odbijania się od ziemi.

Czy ten wątek bardzo Ci się spodobał? Jeśli tak, to pójdź dalej (produktypremium.com/kategoria-produktu/grille/gazowe/) oraz przeczytaj informacje, w które bogaty jest inny portal.

Trzecią fazę stanowi lot paralotnią.