Jakie to wydarzenia, dzięki którym możemy chociaż na trochę uciec od rzeczywistości? Czy takie istnieją?

Czy jest przepustka do bardziej pozytywnego świata, chociaż na chwilę? Na pewno nie, choć zależy, jak będziemy to definiować. Jak ktoś wierzy w czary, to być może pomyśli, że jednakże takie coś ma miejsce, drudzy – bardziej przyziemni – będą skupieni na rzeczywistości i odnajdą własne miejsca, w których możemy przedostać się do centrum pewnego zdarzenia. Tak naprawdę możemy sobie zagwarantować wiele takich doznań, tym bardziej, że recepta na to jest bardzo prosta.

mecz siatkówki

Autor: Todd Ryburn
Źródło: http://www.flickr.com
Zacznijmy od tego, że nie istnieje jedna rzeczywistość, to znaczy, iż każdy z nas postrzega inaczej. Tyczy się to wielu spraw. Ponadto, wielu z nas odróżnia różne stany, jakich doświadczamy każdego dnia. Jesteśmy w stanie przyznać, iż w pracy, mieszkaniu, na spacerze albo w sklepie zachowujemy się różnie, a nawet taki stan akceptuje nasz mózg. Jak w ten sposób do tego się ustosunkujemy to możemy być pewni, że więcej będziemy korzystać z życia. Dlaczego?

No gdyby wszystko odbierać na takim samym poziomie radości lub bardziej obojętności, to trochę nudno by było. Jedni nazwą to stoickim spokojem, pozostali znudzeniem. Nie jest ważne jednak, jakie są Twoje motywacje, najważniejsze, że zawsze coś się w takim momencie dzieje. Spójrz przykładowo na taką okoliczność, nabywasz bilet na mecz, jaka jest twoja reakcja? Wiadomo, jest zależne to od tego, czy jesteś zażartym kibicem czy raczej robisz to z innego powodu. Mimo to, jak już będziesz na wydarzeniu sportowym łatwo dasz się ponieść klimatowi. Naturalnie, że to też zależne od meczu i ludzi, którzy będą cię otaczać.

bilety

Autor: David Skinner
Źródło: http://www.flickr.com

Właściwym, pozytywnym przykładem będą na przykład mecze reprezentacji polskich siatkarzy. Atmosfera jest tam tak cudowna, że nawet najmocniej znudzony życiem osobnik da się porwać tej atmosferze.

Niektórzy wiedzą natomiast, że jak zakupujemy bilet na mecz siatkarzy to jakbyśmy kupowali bilet na bardzo ekscytujące wydarzenie. W takim sensie są sytuacje, gdzie wcale nie za wielkie pieniądze jesteśmy w stanie sprawić sobie super prezent, a będzie nim z pewnością niezapomniany wieczór. To samo można powiedzieć o zbliżonych wydarzeniach, jak koncert (zobacz fontanna iskier) najlepszego zespołu lub festiwal muzyczny.