Jak dobrać stanik sportowy? Na co w szczególności należy zwracać uwagę? Jakiego rodzaju parametry są najbardziej istotne?

Jak dobrać najbardziej odpowiedni stanik sportowy? Przede wszystkim należy dopasować tego rodzaju stanik do wielkości biustu. Następnie, gdy mamy już dobrany biustonosz, należy sprawdzić kilka ważnych elementów, żeby mieć zapewnienie, że piersi będą w nim bezpieczne, a my będziemy czuć się wygodnie. Jedynie najlepiej dopasowane biustonosze sportowe są w stanie zapobiec uszkodzeniom oraz deformacjom piersi w czasie treningu. Warto więc pamiętać, o jak najlepszym wyborze.

biustonosz sportowy

Autor: Rockwall TX Cuckold Couple
Źródło: http://www.flickr.com

Najbardziej istotną funkcją stanika sportowego jest unieruchomienie biustu, zmniejszenie jego ruchu, a to po to, by zminimalizować dość znacznie ryzyko występowania wstrząsów i przeciążeń podczas wysiłku fizycznego. Naukowcy są zdania, że podtrzymujący stanik sportowy jest w stanie amortyzować drgania oraz zminimalizować ruchy biustu aż o siedemdziesiąt cztery procent. Żeby porównać warto wspomnieć, iż zwykły biustonosz zmniejsza jedynie tego typu ruch o trzydzieści osiem procent. W czasie intensywnego wysiłku fizycznego piersi mogą poruszać się z różnorodną intensywnością oraz częstotliwością. Przykładowo podczas biegu biust może unosić się przy każdym kroku o dziewięć centymetrów. Znaczy to, iż krótki bieg o długości jednego kilometra to aż 84 centymetry dla piersi.

Interesuje Cię, jakie były moje źródła? Zatem chcę namówić Cię, abyś zalogował się na moją świeżą stronę. Tam poznasz prawdę.

Piersi w rzeczywistości nie posiadają mięśni, jakie byłyby w stanie je chronić przed takim wysiłkiem. Są zbudowane ze skóry oraz sieci pasm tkanki łącznej, którą określamy więzadłami Coopera. W wyniku intensywnych ruchów ulegają rozciąganiu. Przez to właśnie biust błyskawicznie traci jędrność i elastyczność, staje się również obwisły.

fitness

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com

Są nawet przypadki, iż ulega powolnej deformacji. To proces nieodwracalny, ponieważ raz rozciągnięta tkanka nie wróci do wcześniejszych kształtów. Dlatego więc więc biustonosze sportowe są tak wysoko zabudowane, a co więcej zrobione są z grubego materiału. To sprawia, iż niezwykle dobrze stabilizują piersi, zapobiegając ich rozciąganiu. Dodatkowo taki stanik modeluje piersi i gwarantuje im odpowiedni kształt. Jeśli mamy zaplanowane treningi lub wiele ćwiczymy i zauważamy zmiany, to koniecznie warto go nabyć. Najlepiej w specjalistycznych sklepach, w jakich znajdziemy inne ciekawe części odzieży jak body damskie.