Plusy używania kosmetyków bez konserwantów

Spora część osób niesłusznie sądzi, że kosmetyki naturalne nie dadzą nam tak spektakularnych efektów jak te, ze sztucznymi substancjami chemicznymi. Takie zapatrywanie na ten temat wynika tylko z naszej niewiedzy. Nie wszyscy wiemy, że szampon do włosów który mocno się pieni – jest wynikiem zastosowania szkodliwych substancji pieniących, które nie mają wpływu na samo działanie szamponu. Piana jest jedynie uroczym, efektem mającym zaciekawić przyszłego klienta. Naturalne kosmetyki do włosów, twarzy i ciała, nie posiadają w swoim składzie chemiczno-syntetycznych substancji zapachowych,barwników, olejów mineralnych, sylikonów czy PEG. Obcujemy z czysta naturą. Używanie ich będzie więc łączyło przyjemne z pożytecznym.

Ostatnimi czasy, furorę robią kosmetyki naturalne, najwyższej jakości pochodzące z Niemiec – Santaverde. Cechą która wyróżnia produkty, jest to, że w ich składzie nie znajduje się nawet kropla wody. Jeśli nie ma wody, to czym została zastąpiona? Otóż wodę zastąpiono sokami roślinnymi pozyskiwanymi z własnych, ekologicznych upraw.

Jeżeli po przeczytaniu obecnego tu postu wciąż masz jakieś zagwozdki, to sprawdź poza tym to ważne źródło – są tam zbliżone informacje.

W produktach z serii Aloe Vera, zamiast wody użyto występującego w dużym stężeniu, odżywczego aloesu. (Zobacz też spray do opalania) To serce Santaverde, które zawiera dużo enzymów, minerałów, witamin oraz innych wartościowych składników, jakich nie posiada woda. Sok aloesowy pozyskiwany jest z własnej, ekologicznej plantacji aloesu znajdującej się w Hiszpanii, a dokładnie w Andaluzji.

Polki polubiły Santaverde, co możemy zaobserwować pochlebnych opiniach na forach internetowych. I nie nie powinno to nikogo dziwić, albowiem kosmetyki o tak dobrym działaniu to najlepsza inwestycja. (Polecamy też ziaja med naczynkowa) Do ich wytwarzania nie potrzeba imponujących rozmiarami zakładów chemicznych, nie potrzeba zaawansowanych i energochłonnych technologii (zobacz: WWW). Efektem ubocznym nie są stosy toksycznych odpadów, które tysiące lat będą zalegać w środowisku. Jeżeli zależy nam na czystym środowisku, to sięgając po te kosmetyki powinniśmy to uwzględnić. Santaverde to cała gama kosmetyków pielęgnacyjnych. Co ma znaczenie, przy wysokiej jakości i wydajności, ceny produktów w sieci występują w korzystnych cenach. Warto więc przestawić się na naturalną pielęgnację. Autor