Jak pozbyć się starego samochodu?

Niektóre pojazdy obecne na naszych drogach to stare wraki, które powinny trafić „na złom”. Wielokrotnie są one niesprawne, w związku z tym ich właściciele nie mogą liczyć na znalezienie kupca. Poza tym, liczba przysłowiowych „czterech kółek” stale wzrasta z każdym rokiem. Co pewien czas przesiadamy się do nowszych modeli, a według przepisów prawa, uszkodzone egzemplarze powinny być utylizowane w odpowiedni sposób.

Jak legalnie pozbyć się takiego pojazdu? Jeżeli uważamy, że samochód jest naprawdę w beznadziejnym stanie, i w na sto procent klient się nim nie ”zachwyci”, wówczas powinniśmy zdecydować się na złomowanie w Poznaniu. Gdy nasz samochód jest już poważnie wysłużony i nawet mała odległość jest dla niego niemożliwa do pokonania, powinniśmy poszukać w internecie ofert w których właściciele firm zapewniają bezpłatne dostarczenie auta na „szrot”. Wystarczy, że wpiszemy w wyszukiwarce interesującą nas frazę, czyli: złom Starogard. Jednocześnie, zawsze warto sprawdzić oferty innych firm – dzięki temu będziemy mieli pewność, iż pozbyliśmy się pojazdu po korzystnych warunkach.

złom

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Takie firmy często wymontowują części, które są nadal sprawne, by je sprzedać. Można oczywiście zrobić to samodzielnie, lecz wymaga to zaangażowania i dostępu do kanałów sprzedaży. Co więcej, na małą skalę może też się to zwyczajnie nie opłacać. Z tego powodu należy się dobrze zastanowić czy podołamy temu zadaniu. Gdy nie czujemy się na siłach, kasacja pojazdów kupi uszkodzony samochód.

Kiedy już pojazd znajdzie się na placu, czeka nas załatwienie niezbędnych formalności związanych z dalszym wyrejestrowaniem auta.
Jeżeli to my jesteśmy właścicielem wspomnianego samochodu, niezbędne będzie osobiste stawienie się w stacji demontażu pojazdów, do której auto trafiło.

Ekscytujący materiał? Jeżeli tak myślisz, kliknij tu. W tamtym miejscu czeka na Ciebie więcej bonusów (https://www.4stronysmaku.pl/kategoria-produktu/wina-bezalkoholowe/czerwone/) – one również Cię bardzo zainteresują!

W sytuacji kiedy w dowodzie widnieją dane współwłaściciela, najlepszym wyjściem jest, aby udał się tam razem z nami tudzież, jeśli to niemożliwe, zezwolił na piśmie na dopełnienie potrzebnych formalności w jego imieniu.