Wczasy w Zakopanem, jako pewność dobrego, niepowtarzalnego i wartościowego odpoczynku

Krościenko to miasto, gdzie każdy podróżny znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Dzięki zabytkowym budowlom i imprezom kulturalnym można poznać historie miejscowości, obyczaje góralskie i gwarę. Liczne restauracje i karczmy góralskie umożliwiają spróbowanie góralskich potraw.

Zakopane zimą

Autor: Greger Ravik
Źródło: http://www.flickr.com
Wpisując w wyszukiwarkę internetowa wyrażenie – Krościenko noclegi, zobaczymy jak tutaj można aktywnie spędzić wczasy. Można przemieszczać się górskimi szlakami, wybrać się na wycieczkę rowerową, w wakacje udać się do Aquaparku, zimą jeździć po stokach.Osoby lubiące sportową rywalizację mogą kibicować naszym skoczkom w czasie zimowego pucharu świata. Te i mnóstwo różnorakich atrakcji czeka na wszystkich przyjeżdżających. Krościenko jest tylko jedno na całym globie. Tutaj spędzi się dobre i niezapomniane chwile. Trzeba jedynie wybrać z wyprzedzeniem nocleg koniaków – pensjonaty w Szczawnicy.Na portalach internetowych informujących o Szczawnicy, odnajdziemy wiadomości z życia górali i informacje z regionu, kalendarz imprez, imprezy sportowe, integracyjne, plenerowe, oferty na noclegi kwatery prywatne.

Można tam także znaleźć dane o warunkach turystycznych w Pieninach, pogodę na dziś i jutro, jaka jest temperatura, wiatr, ciśnienie, warunki biometeorologiczne, jak również warunki narciarskie na stokach narciarskich. Szczawnica to także otoczenie Zakopanego. Mieszkańcy organizują dla przyjezdnych kuligi z pochodniami, a w lecie przejażdżki bryczkami, które kończą się imprezą w góralskim szałasie. Przy palenisku i dźwiękach kapeli góralskiej grającej na żywo piecze się kiełbasy, boczek, prosiaka oraz inne góralskie specjały. Menu podczas wszystkich organizowanych imprez dostosowuje się do potrzeb i sugestii turystów.

[

Zakopane

Autor: Pawel Pacholec
Źródło: http://www.flickr.com
Zimą urządzana jest także nauka jazdy na nartach, a latem wypady w góry z przewodnikiem lub spływ, a także wycieczki na Słowację itp. Jadąc do Zakopanego można wybrać ofertę noclegu z wyżywieniem połączoną z wieczorami góralskimi, gdzie potrawy podają góralki ubrane w góralskie stroje.

Wiadome jest, że wycieczki górskie nie są przeznaczone dla wszystkich turystów. Niemniej jednak Pieniny ujmują swym pięknem wielu wczasowiczów. W zimie zainteresowanie górskimi wycieczkami maleje.
Panujące warunki na zewnątrz mogą sprawnie odstraszyć nawet największych zapaleńców.
Ale w sytuacji, kiedy jesteśmy świadomi zagrożeń i posiadamy trochę wyobraźni, można bez obaw ruszyć na górskie szlaki. Oczywiście, osoby początkujące wyjścia na najniższe i mniej wymagające szczyty.Bez wątpienia przystępnym szczytem do zdobycia będzie szczyt górski. Nie jest to przyjazna góra. W zimie może okazać się ogromnie wymagająca przede wszystkim w wysokich partiach trasy.