Hodowla pereł

Wyjątkowa biżuteria dostępna u wielu jubilerów to rezultat dbałości o robienie doskonałych połączeń. Perfekcyjnie wpisują się one w estetykę uwielbianą przez kobiety, które wyszukują dla siebie wyjątkowych dodatków. Z mody nigdy nie wyszły perły, są w pewien sposób nieśmiertelne. Zrobione z zachowaniem różnych standardów obowiązujących w tym temacie perły hodowlane różnią się od naturalnych. Jak można je odpowiednio od siebie odróżnić?

Perły

Autor: diva
Źródło: diva
Kolczyki i perłyWygląd zewnętrzny obu typów pereł może być jednak wprowadzający w błąd, gdyż na pierwszy rzut oka nie dostrzega się różnicy. Eksperci w zakresie pereł, którzy mają niezwykle duże doświadczenie, sami często nie widzą szansy odróżnienia naturalnych od hodowlanych. Najistotniejszą różnicą, jaką wskazują, jest używanie w perłach hodowlanych ośrodka. To swego rodzaju jądro, jakie jest umieszczane przez człowieka. Znane są dwie metody odróżniania, a jakie to są?

Naturalne czy hodowlane – różnice między perłamiPerły naturalne można odróżnić łatwo od tych sztucznych.

Na tej stronie są bardzo interesujące informacje, ale kiedy chcesz zgłębić więcej, odszukaj ponadto (https://scootive.pl/hulajnoga-czesci/140-kierownice) pozostałe dane, które są dostępne tutaj.

Pomocna metoda rozróżniania bazuje przede wszystkim na stwierdzeniu niejednorodności i różnicy w budowie wewnętrznej pereł. Innym sposobem jest sposób związany z rentgenem. Opiera się na szczegółowym sprawdzeniu krystalicznej wnętrza płytek aragonitu.

Jak wybrać kolie z pereł?
Konieczne jest w tej sytuacji zastosowanie promieni rentgenowskich o dobrym nasileniu. Hodowla pereł staje się jeszcze popularniejsza również w naszym kraju. Duże znaczenie ma to, że w przypadku pereł hodowlanych można spostrzec pewne nabrzmienia. Przypominają one swoim kształtem brodawkę oraz bywają w ostry sposób zakończone. Jest to nic innego jak blizna po szwie, który jest efektem sztucznego woreczka perłowego. Stanowi on niezbędną bazę, jaka służy równomiernemu osadzaniu masy perłowej w czasie jej formowania. Perła pochodząca z hodowli ponadto podczas naświetlania rentgenem ma plamę o jasnym środku. Między elementami przebiega ciemna linia. Dzięki temu również można odróżnić ją od tej naturalnej.Co warto wiedzieć?