W jaki sposób uniknąć problemów przed podpisaniem dokumentu – profesjonalne opiniowanie umów.

Niejeden z nas podpisał w życiu niejedną umowę. Były to umowy świadczenia usług sieciowych, umowy podpisane z operatorem komórkowym jak i umowy wynajmu domu. Jednakże kto z nas przed podpisaniem takiej umowy, omawiało ją z adwokatem oraz doradcą finansowym?

Umowy handlowe

Autor: Dan Moyle
Źródło: http://www.flickr.com
Otóż prawie nikt. Przeciętnie co dwudziesty Polak udaje się po wskazówkę do specjalisty z dziedziny prawa i finansów.

Jeśli poszukujesz tego typu informacji, co te zaprezentowanie w naszym wpisie, to w artykule (https://scootive.pl/jak-serwisowac-hulajnoge-wyczynowa) zamieszczonym tutaj z pewnością je znajdziesz.

I właśnie tu popełniamy pierwszy i jeden z poważniejszych błędów przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy.

Naznaczę jeden przykład, który przytrafił się w rzeczywistości: otóż pewna firma informatyczna zawarła konwencję najmu biura na okres 3 lat. Prócz tego w umowie było zapisane, iż nie ma możliwości wcześniejszego rozwiązania umowy. Po pierwszym roku funkcjonowania firma popadła w zadłużenie jak i zaczęły się schody powiązane ze spłatami rat czynszu. Firma próbowała polubownie rozstrzygnąć umowę, na nieszczęście nie powiodło się.

Firma ogłosiła upadłość a także jej własność były sprzedane na poczet spłat długów. Aktualnie przeanalizujmy sytuację, jeśliby przed zawarciem umowy skorzystać z rad prawnika. Obecnie profesjonalne opiniowanie umów to jedna z usług proponowanych przez co najmniej wszystkie kancelarie prawne. Dla każdego prawnika warunkiem jest znanie prawa handlowego.

Alicja Radziszewska
Prawo umów handlowych to jeden z pochłanianych przedmiotów na studiach prawniczych jak i tym samym można śmiało stwierdzić, że umowy handlowe są wiadome prawnikom na pamięć. Owa porada prawna czy profesjonalne opiniowanie umów to niewielki koszt w porównaniu do zysków (lub braku strat) poniesionych wskutek uniknięcia zawarcia umowy, która działa na naszą szkodę.

Prawo umów handlowych jest to niebywale wieloaspektowe prawo, natomiast prócz tego trzeba posiadać biegłość przeanalizowania słowa pisanego, które niebywale często jest niejasno napisane dla szarego człowieka. Tymczasem wydatek kilkuset złotych przed podpisaniem jakiegokolwiek dokumentu jest w stanie nas ochronić (nas i naszych bliskich) przed konsekwencjami finansowymi jak i prawnymi, jakie są w stanie na nas ciążyć do końca naszego życia.