Emigracja do Wielkiej Brytanii

O ile wybierasz się na emigrację, by pracować w Zjednoczonym Królestwie, musisz się dobrze przygotować. Łatwo bowiem przegrać, jeżeli nie pozna się wszystkich lokalnych reguł i obyczajów.

Ręka w gipsie, wypadek

Autor: abbilder
Źródło: http://www.flickr.com
Naczelną rzeczą, o którą powinieneś zadbać, jest długotrwała nauka angielskiego. Nie czarujmy się, bez możliwości dobrego porozumiewania się w tamtejszej mowie będziesz miał problemy. Anglików bardzo irytuje to, że ktoś mieszka w ich państwie i nie umie wydukać jednego zdania w miejscowym języku.

Czy zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to idź dalej leczenie kanałowe mikroskop i przejrzyj tam kolejne frapujące wątki. Nie zwlekaj!

/B]

Następną kwestią jest poznanie praw z dziedziny zasiłków od państwa. Wielka Brytania jest krajem, który wyróżnia się dużym systemem opieki – o ile będziesz szukać środków, możesz z niego skorzystać. Wszelkie konieczne informacje na ten temat przeczytasz, gdy do Google wpiszesz słowa „benefity w UK”.

Następną kwestią jest nauczenie się planu miejscowości, do której jedziesz. To oczywiste, że najlepsze mapy miast zobaczysz w Google maps – mądrze jednak wypożyczyć tradycyjne przewodniki, ponieważ czasem możesz nie mieć możliwości skorzystania z internetu. Poza tym normalne przewodniki oferują ciekawostki, które okażą się praktyczne w czasie zwiedzania miasta.

Wyszukaj obowiązkowo, jak działa kwestia odszkodowań w UK. By to zrobić, do Google wklej sformułowanie „odszkodowania UK”. Tak otrzymasz najogólniejsze informacje na ten temat. O ile zaś pragniesz odszukać informacje o sprecyzowanym typie, sprecyzuj frazę poprzez dopisanie określenia – dla przykładu „odszkodowanie powypadkowe w UK”.

Na podsumowanie warto wchłonąć trochę najważniejszych informacji na temat historii Anglii. Jest rozsądnie wiedzieć chociaż trochę o kraju, które nas gościu. Przejrzenie danych o systemie politycznym, zwyczajach królewskich i o brytyjskim sporcie może uczynić, że nawiążesz lepsze więzi z miejscowymi rozmówcami.