Drony – szansa na filmowanie z powietrza

Zapierające dech w piersi ujęcia, pokazujące panoramy miast i pejzaże z lotu ptaka są w dzisiejszych czasach wykonalne nie tylko dla bogatych agencji fotograficznych, lecz także dla każdego miłośnika fotografii. W sklepach oferowane są bowiem urządzenia w przystępnej cenie, które umożliwiają nagrywanie filmów oraz fotografowanie obiektów i widoków z powietrza.

Kamera sportowa

Autor: Dave Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Zaledwie parę lat temu, żeby wykonać dobre zdjęcie terenu oglądanego z góry, trzeba było wynająć helikopter i doświadczony zespół fotografów. Obecnie wystarczy nabyć drona. Dron to bezzałogowe urządzenie latające. Jest sterowany zdalnie i został przystosowany do zamocowania sprzętu wideo. Najbardziej spopularyzowane zostały drony marki DJI. Starsze wersje były kompatybilne z przyrządem do filmowania marki GoPro, najnowszy model, Phantom 3, wyposażono we własny sprzęt nagrywania wideo, oddzielna kamera sportowa nie jest zatem wymagana – tutaj.

Nowy model różni się od swoich poprzedników wieloma ulepszeniami, w tym – dłuższym czasem pracy obiektu w powietrzu, trwającym teraz nieco ponad 20 minut, jak również możliwością bezkolizyjnego lotu w pomieszczeniach, gdzie nie jest odbierany sygnał GPS. Bardzo ważnym usprawnieniem urządzenia jest sprawienie, iż powraca on do miejsca, z którego wyruszył, nie tylko wtedy, kiedy straci łączność z pilotem, ale także wtedy, gdy bateria się rozładowuje. Takie rozwiązanie powoduje, że urządzenie nie wpadnie niespodziewanie do zbiornika wodnego, ani nie rozbije się na chodniku.

Dron

Autor: Dennis Jarvis
Źródło: http://www.flickr.com
Kilka lat wstecz kamera sportowa – gohero.pl – była absolutnym hitem na rynku wideofilmowania. Urządzenie wyposażone było w specjalny system mocowania, dzięki czemu można było nagrywać film podczas surfowania, czy skoków do wody. Obecnie największym uznaniem przy filmowaniu z powietrza szczycą się drony.

Phantom 3, dzięki posiadanym udogodnieniom, niewątpliwie zyska jeszcze liczniejsze grono miłośników, niż jego poprzednicy, zwłaszcza, że został wyprodukowany w dwóch odmianach: tańszej, dla pasjonatów amatorskiego filmowania i fotografowania oraz droższej, dedykowanej profesjonalistom.

Wejdź na naszą stronę. Masz szansę przeczytać tam kolejne zajmujące opisy. Więc kliknij, aby zobaczyć źródło informacji na podobny temat.

Drony są proste w obsłudze, przystępne cenowo i nieduże, to przydatny sprzęt dla każdego miłośnika nowinek technologicznych oraz doskonały pomysł na prezent, w szczególności dla panów.