Co należałoby odwiedzić w Laosie, mimo braku tradycyjnych atrakcji turystycznych?

Ten kraj należy do najbiedniejszych i najsłabiej rozwiniętych państw w Azji. Jedynie niewielka część zamieszkujących ten obszar 6 milionowej ludzkości mieszka w niewielkich oraz nielicznych miejscowościach, pozostała część z kolei żyje w prostych (jednak wielokrotnie niezwykle pięknych) wsiach oraz zajmuje się nade wszystko uprawą ryżu.

fajerwerki w sylwestra
Ponton górski
W Laosie funkcjonuje sto kilkadziesiąt różnego typu grup etnicznych mających swoją tradycję, kulturę, swoje zwyczaje czy dialekty. Najistotniejszą religią jest buddyzm tradycji Therawady, ale animalizm jest nie mniej często praktykowany, przede wszystkim w trudniej dostępnych regionach. Laos jest krajem niezwykle górzystym, a większą część jego powierzchni porasta dzika roślinność, w tym również dziewicza dżungla.

Sprawdź adres www (http://www.questfe.pl/anglomat/) – wyjątkowo dla Ciebie stworzyliśmy szczegółowe informacje na ten intrygujący temat. Wejdź w podany link – warto!

Laos przecina sieć rzek, przede wszystkim Mekongu i jego dorzeczy. W większej części z nich pod nieobecność asfaltowych tras, znajdują się istotne trakty komunikacyjne. Komunikacja lądowa jest niezwykle utrudniona przez wzgląd na brak albo bardzo małą ilość dróg.

W Laosie nie ma tradycyjnych atrakcji dla turystów na miarę Angkoru w pobliskiej Kambodży, czy ślicznych rajskich plaż, przy czym kilka miejsc z pewnością naprawdę zasługuje na specjalną uwagę. Przede wszystkim Luang Prabang, czyli jedna z najpiękniejszych miejscowości na terenie całej południowo-wschodniej Azji. W Champasak można podziwiać ruiny świątyni wybudowanej jeszcze w latach imperium Khmerskiego, a w okolicy Phonsavan należałoby także zobaczyć enigmatyczne Plain of Jars. Największą atrakcją Laosu jest jego niesamowicie ładna oraz dzika przyroda.

Z tego też powodu nie można tu ominąć trekkingu w górach, w północnej części państwa spływu Mekongiem lub kilku dni słodkiego leniuchowania na leżaku w krainie 4 tysięcy wysp na południu.