W jaki sposób Polacy spędzają czas wolny

Wolny czas Polaków jest głównie bierny, spędzany w domu. Jest to efektem hierarchii wartości promującej familię a także familijne spędzanie czasu, co zachęca do wspólnego oglądania telewizji albo biesiadowania.

wizerunek - muzyka

Autor: Web Summit
Źródło: http://www.flickr.com

W naszej ojczyźnie nie przyjęło się wciąż czynne spędzanie czasu z rodziną, jak np. wspólne uprawianie sportów.

Zobacz ten odnośnik – to żadnych wątpliwości świetna propozycja, która z całą pewnością bardzo Cię zaciekawi! Nie czekaj zatem i sprawdź już teraz.

Natomiast korzystanie z oferty kulturalnej (np. wspólny wypad do kina lub teatru) bądź wyjście do domu restauracyjnego jest swojego rodzaju przejawem luksusu – dla wielu rodaków jest jeszcze zbyt drogie. Dlatego większa część rodaków spędza wolny czas na kanapie trzymając na kolanach program TV.Z jakiej przyczyny warto być aktywnym? W obecnych czasach mamy coraz mniej wolnego czasu, z kolei napięcie oraz zmęczenie do tego zniechęcają nas do ponadprogramowej aktywności fizycznej po pracy. Jednakże wziąwszy pod uwagę jak zbawienne dla naszego zdrowia umysłowego oraz cielesnego jest aktywne spędzanie wolnego czasu, warto odnaleźć interesującą dla nas, naturalnie należycie dobraną i dostosowaną do wieku, wymagań oraz stanu zdrowia dyscyplinę. Poniżej przykłady.

Golf. Idealne wyjście, ażeby spędzić czas na świeżym powietrzu oraz koncentrując uwagę nad precyzją uderzenia – zapomnieć o problemach w pracy czy w szkole. Możesz w tenże sposób nie tylko wyrobić mięśnie, lecz również odchudzić się. Nie obawiaj się, że zaczniesz wyglądać niczym kulturysta, do tego trudna droga i nie starczą dwie wizyty na siłowni tygodniowo. Zabawa w parku. Starczy po prostu wyjść z budynku i zabrać z sobą futbolówkę, a później użyć własnej wyobraźni, ażeby spędzić cudowne momenty z najbliższymi (małymi jak też dużymi). Rower. To kapitalna propozycja na letnie miesiące. Wycieczki rowerowe to idealne rozwiązanie na wspólne spędzenie czasu wolnego z familią, podziwianie krajobrazów, z dala od miejskiego zgiełku. To doskonały trening dla nóg.

przekrój - muzyka

Autor: Richter Frank-Jurgen
Źródło: http://www.flickr.com

Trening na siłowni – możliwy bez względu na aurę.

Jeżeli lubisz spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu jak też zwierzęta są Ci szczególnie bliskie, wyjdź na przechadzkę z czworonogiem, a jeżeli to Ci nie wystarcza spróbuj jazdy konnej. Sporty wodne. Jeśli naprawdę lubisz wodę, może zdecyduj się w lecie na któryś z wielu fantastycznych wodnych sportów. Mamy do doboru: kajaki, windsurfing.