Jakie znaczenie mają różne opakowania i koszulki przy przechowywaniu płyt winylowych i CD.

W naszych mieszkaniach znajduje się coraz większa ilość płyt DVD i CD. Kupuje się na nich różnego rodzaju programy i muzykę, wiele osób również archiwizuje na nich różne rzeczy.

konkurs

Autor: Mercure
Źródło: Mercure
Płyty kupować można pojedynczo, w kopertach czy pudełkach, albo w postaci krążków, na jakich może się ich znaleźć nawet kilkadziesiąt. Czasami płyt jest tak dużo, szczególnie jeżeli znajdują się one w pudełkach, że przestaje wystarczać na nie miejsca w domu. Jeżeli ktoś nie chce się ich pozbywać, to zastanowić się może nad tym, aby je powkładać do papierowych lub foliowych koszulek. Takie koszulki na cd nie będą praktycznie zajmowały miejsca, więc ich użycie może rozwiązać problemy z brakiem miejsca. Można w takim przypadku kupić jakieś ładne pudełko, do jakiego bez żadnego problemu wejdą wszystkie posiadane zasoby. Dużą zaletą tego typu etui jest to, że na domowej drukarce da się na koszulkach wydrukować ciekawe podpisy, dzięki którym będzie wiadomo, co się w nich znajduje.
zbliżenie - zdjęcia

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com

Takie drukowanie zastosować można w innych sytuacjach, na przykład przy przygotowaniu okładek na winyle. Nośnik ten od pewnego czasu zaczął przeżywać swój renesans, płyty takie są cenione za prawdziwy, realistyczny dźwięk.

Jeżeli opublikowane tutaj informacje są dla Ciebie zajmujące, kliknij ten link, gdyż w danym serwisie (przerwa.studio/o-nas) też znajdziesz coś ciekawego!

W sklepach ostatnio zaczęło się pojawiać mnóstwo nowych pozycji, dużym zainteresowaniem również się cieszą używane, sprzed wielu lat.

Te ostatnie są niejednokrotnie sprzedawane bez okładek lub z okładkami mocno zniszczonymi. Z tego też powodu po kupnie takich płyt można samodzielnie wykonać do nich okładki na winyle, jeśli dobrze się to zrobi, to będą wyglądały praktycznie jak nowe.