Co jest niezbędne do efektywnego lokowania swoich pieniędzy?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, czy posiadasz żyłkę do inwestowania własnych pieniędzy, mógłbyś spróbować swoich sił w FIO. Jest to dosyć pewny sposób, jednak w zależności od typu konkretnego funduszu należy liczyć się ze stratą wpłaconej kwoty.
Są 4 różne rodzaje funduszy: finansowy, obligacji i hybrydowy czy też na koniec akcji.

obliczenia

Autor: reynermedia
Źródło: http://www.flickr.com
Charakteryzują się one zróżnicowaną stopą ryzyka, jednak dla przykładu fundusze pieniężne są stosunkowo bezpieczne. Niestety niosą też stosunkowo niską stopę zysku. Można to poznać przeglądając notowania poszczególnych funduszy. Obejmują one przedział nawet kilku lat wstecz.

Absorbujący tekst? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten odnośnik, ponieważ w witrynie (https://www.smartvest.pl/pozyczki-pod-zastaw/pozyczki-pod-zastaw-domu/), którą tu odnajdziesz, również jest coś wartościowego!

Te pieniężne proponują podobne bezpieczeństwo jak zwyczajne lokaty. Nieco bardziej niebezpieczne są pozostałe 2 rodzaje, zatem inwestując w nie trzeba mieć większe doświadczenie oraz należy być bardziej aktywnym inwestorem. W przypadku funduszy inwestycyjnych żaden zysk nie jest gwarantowany, zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na fundusze akcji. Te jednak posiadają największe odsetki (nawet rzędu kilku dziesiątek procent), więc pokusa do poszerzenia wiedzy z ekonomii jest bardzo znaczna. Dodatkową zaletą FIO może być to, że istnieje okazja kupna jednostek uczestnictwa wprost ze swojego internetowego rachunku bankowego.

ewidencja

Autor: Jean-Sebastien Roy
Źródło: Ogród pełen cienia
W analogiczny, przy czym trochę w większym stopniu zagmatwany sposób można by lokować środki również na GPW. Tu jednak obligatoryjna jest obszerna wiedza ekonomiczna. Z drugiej strony tutaj również istnieją notowania, które dotyczą poszczególnych firm. Giełda w Warszawie jest otwarta od godziny 9 do 17.

W rzeczywistości jednak istnieje pół godzinna faza przed samym rozpoczęciem notowań oraz parę minut po ich ukończeniu na tak zwaną dogrywkę. Maksymalna aktywność inwestorów odbywa się w ciągu pierwszych dwóch godzin notowań oraz pod sam ich koniec.