Studio nagrań jako idealny obiekt do wytwarzania jingli radiowych i różnych reklam.

Studio nagrań jest to obiekt z przeznaczeniem do rejestracji nagrań dźwiękowych, mieszczący przeważnie reżyserkę, lokum z przeznaczeniem do miksowania i masteringu, a także część socjalną. Z założenia studio nagrań to mnóstwo wnętrz zaplanowanych przez akustyka, tak by osiągnąć optymalne warunki akustyczne

.

studio nagrań

Autor: fr4dd
Źródło: http://www.flickr.com
Teraz niektóre studia nagrań rozporządzają studiami z ultranowoczesnym wnętrzem, galeriami, ruchomą, amfiteatralną widownią, spełniającą najsurowsze zasady budowlane i akustyczne. W jednej czasie studio (opinie na nasz temat) nagrań ma możliwość zmienić się w salę koncertową. Ruszające się ekrany dźwiękowe umożliwiają różnorodne kształtowanie przestrzeni akustycznej w środku studia w zależności od składu, gatunku rejestrowanej muzyki czy w końcu różnych koncepcji estetycznych reżysera.

=

Autor: fabrykadzwiekuff.com
Źródło: fabrykadzwiekuff.com

W pełni przeszklone wnętrze reżyserki umożliwia na dozorowanie tego co dzieje się wewnątrz oraz na efektywną komunikację. Studia zaopatrzone są dodatkowo w wyizolowane pomieszczenie odsłuchu klasyfikowanego umożliwiające przesłuchania gotowego materiału muzycznego. Dla osób pracujących w studiu dostępne są też wygodne garderoby.Studia nagrań zajmują się nagraniami studyjnymi dźwięku, kompozycją i wytwórczością muzyczną, a też realizacją nagrań w terenie i koncertów. Studio nagrań zajmuje się także produkowaniem takich rzeczy jak jingle radiowe (zobacz naszą propozycję ).

Dżingiel, dżingel, jingle inaczej dzwonienie, brzęczenie. Jest to przerywnik transmisji, króciutki dźwięk, swobodnie zapamiętywalny slogan lub melodyjka, stosowana przede wszystkim w audycjach radiowych jak również niektórych programach telewizyjnych. gatunek spotu reklamującego aktualny program lub daną rozgłośnię. Nazwa pochodzi od pierwotnej aranżacji wykorzystywanych dżingli – dźwięku dzwoneczków.
Na początku lat 90-tych w naszym kraju jako dżingle wykorzystywane były wycinki istniejących piosenek, przede wszystkim takich „wpadających w ucho”. Dzisiaj, ze względu na prawa autorskie, rozgłośnie powierzają produkcję dżingli będących samodzielnymi, oryginalnymi aranżacjami muzycznymi.

Studia nagrań zawierają ogromny bank głosów lektorskich. Obsługują hale i centra handlowe, rozgłośnie radiowe i telewizyjne, reklamy w radio, zapowiedzi, ogłoszenia, reklamy śpiewane, pokazy multimedialne, reklamy tv. Pracują z grupą muzyków, którzy błyskawicznie tworzą dźwięki do zleconej produkcji. Rozporządzają perfekcyjnym sprzętem do recordingu i masteringu.