Jakim sposobem prędko pozbyć się elektrośmieci?

Postęp technologiczny powoduje, iż każdego dnia pokazują się na rynku nowe, udoskonalone i bardziej nowoczesne modele sprzętów elektronicznych.
Zmieniamy więc prędko stare sprzęty na nowiuteńkie.

Coraz więcej kupujemy oraz coraz więcej sprzętów wyrzucamy. Co dzieje się potem ze zużytym sprzętem elektrycznym? Poniektóre z urządzeń zawierają szkodliwe substancje (freon). Po wydostaniu się na zewnątrz, przenikają do ziemi, natomiast później do wód gruntowych, trując tym sposobem otoczenie. W następstwie mogą być w przyszłości powodem poważnych schorzeń, u ludzi jak i zwierzaków.
palnik gazowy

Źródło: http://www.sxc.hu

Trzeba więc zniszczony sprzęt oddawać do punktów zbierania, stąd przewiezione zostaną do zakładów przetwarzania. Zniszczony sprzęt AGD i oświetleniowy, przekazany do przetworzenia, poddawany jest demontażowi, a otrzymane z niego materiały przeznaczone są do odzysku. Niebezpieczne substraty są unieszkodliwiane, zatem nie dojdzie w owym przypadku do skażenia otoczenia. Z kolei odzyskane surowce wykorzysta się do produkcji nowych przyrządów. Ażeby ułatwić rezydentom Wrocławia oraz okolic usuwanie starego, zniszczonego sprzętu w sposób przyjazny dla otoczenia i zgodny z przepisem, w mieście działa punkt gromadzenia elektrośmieci, do którego możesz bezpłatnie oddawać zużyte lub popsute urządzenia elektroniczne.

By znaleźć adresy podobnych miejsc w swoim mieście wystarczy w wyszukiwarkę wbić frazę elektrośmieci Wrocław.

Chcesz ciągnąć dalej ciekawą lekturę? Zatem nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj poznawanie (http://www.kret-malepszy.pl/prace-porzadkowe) na nowej witrynie.

Pomnij, postępując w ten sposób ochraniasz przyrodę nie wyłącznie dla siebie oraz swych dzieci ale również dla przyszłych generacji.