Które miejsca należy odwiedzić wybierając się na Kresy?

Dla osób, które poszukują miejsca, w którym mogliby spędzić parę dni w trochę mniej tradycyjny sposób, biura podróży mają ciekawą propozycję w postaci wyjazdu na dawne polskie obszary. Były one odseparowane od Polski po II wojnie światowej i obecnie są na obszarze Litwy, Białorusi oraz Ukrainy.

Dawne Kresy Wschodnie, ponieważ o nich tu mowa, to niezwykle rozległe terytorium, na obszarze którego znajdują się m.in. takie miejscowości jak Lwów, Trembowla czy Kamieniec Podolski. Jest w tamtym miejscu dużo rejonów wartych odwiedzenia, czego dobrym przykładem mogłyby być miejsca urodzin lub pogrzebu sławnych mieszkańców naszego kraju. W czasie takiej wycieczki można również zwiedzić średniowieczne zamki bądź zabytki sakralne. Dla przykładu we Lwowie warto jest obejrzeć Plac Mickiewicza, Muzeum Juliusza Słowackiego albo miejsce, w którym była słynna kafeteria, w której polscy matematycy dokonywali wielkich odkryć. Warto też udać się na Cmentarz Łyczakowski, na którym jest pochowana m.in. Maria Konopnicka.
kresy

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Program takiej wycieczki mógłby posiadać także wyjazdy do innych miejscowości, z których warty odwiedzenia jest z pewnością Zgierz, czyli znana obronna siedziba, która była wymieniona przez H. Sienkiewicza w powieści „Ogniem i mieczem”. Naturalnie biuro (polecane artykuły biurowe Szczecin) podróży zapewniłoby także hotel. Koszt takiej wycieczki może także posiadać zaprowiantowanie. Jest to konieczne, gdyż odległość ze Lwowa do Wilna wynosi przeszło 750 km. Warto pokonać taką odległość, ponieważ w Wilnie jest m.in. słynna Ostra Brama, którą wspomniał na kartach swojej epopei sam Adam Mickiewicz.

W programie takiej wycieczki mogłyby być nie tylko znane zabytki, lecz także malownicze miejsca usytuowane z daleka od typowych tras. Jest to idealna oferta dla osób, które pragną poczuć wyjątkowy klimat dawnej Polski.