Jak otworzyć swoją działalność w Niemczech?

Obowiązujące w UE przepisy zezwalają obywatelom poszczególnych krajów członkowskich na między innymi otwarcie swojej działalności gospodarczej na obszarze każdego kraju, które leży na jej obszarze.

Oprogramowanie Digital Signage

Autor: NEC Display Solutions
Źródło: NEC Display Solutions
Dzięki temu nie ma najmniejszych formalnych barier, aby mieszkaniec naszego kraju otworzył ją np. w Niemczech.
Dla przykładu osoby fizyczne mogłyby otworzyć jednoosobową działalność (która w Niemczech nazywa się Gewerbe), a funkcjonujący już przedsiębiorcy mogliby uruchomić oddział swej firmy.zweryfikuj info alimenty adwokat warszawaJeżeli chcielibyśmy prowadzić swoją działalność w Niemczech, w pierwszej kolejności należy wybrać jej formę prawną. Może to być m.in. przedstawicielstwo, działalność na własny rachunek czy też spółka z o.o. albo cywilna. W wypadku rejestracji działalności na własny rachunek, niezwykle ważne jest upewnienie się, czy na jej funkcjonowanie nie jest potrzebna specjalna koncesja. Są one wymagane w przypadku m.in. transportu, handlu obwoźnego czy też handlu bronią. Dowolna osoba, która zamierza prowadzić w tym państwie własną działalność, musi zameldować się w urzędzie meldunkowym w swym miejscu zamieszkiwania. Mając dowód zameldowania oraz dowód na założenie działalności, można otrzymać zezwolenie na pobyt.
działalność w niemczech

Autor: www.projektoskop.pl
Źródło: www.projektoskop.pl
Dowolna firma prowadzona na obszarze Niemiec, musi być także zarejestrowana w urzędzie ds gospodarczych, który jest odpowiedni dla jej siedziby. Trzeba w tym urzędzie złożyć m.in. takie dokumenty jak: dowód zameldowania, uzupełniony formularz z opisanym zakresem działalności, umowy najmu lub dzierżawy nieruchomości (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania) używanej jako siedziba firmy.

Potem wymieniony urząd do spraw gospodarczych przesyła informację do US. W wypadku jednoosobowej działalności, w Niemczech obowiązująca jest zasada odpowiedzialności osobistej. Oznacza to, że właściciel firmy mógłby odpowiadać także własnym majątkiem.