Także ty możesz pomóc – zorientuj się, w jaki sposób przekazać 1 % swojego podatku?

Pomaganie innym to niezmiernie istotny element naszego normalnego życia. O ile nie robi nam kłopotu pomoc bliskim, gdyż zawsze możemy im pomóc podczas remontowania mieszkania lub pożyczyć albo nawet dać drobną sumę, jeśli tylko budżet nam na to pozwala, o tyle nie zawsze mamy świadomość, w jaki sposób wesprzeć innych ludzi. A jest na to naprawdę łatwa metoda – można dać jeden procent własnego podatku sporządzając rozliczenie roczne, do jakiego każdy podatnik jest zobowiązany. Co dokładnie trzeba zrobić?

1% podatku

Autor: Chris de Kok
Źródło: http://www.flickr.com
Cała czynność jest nieskomplikowana oraz nie powinna zrobić trudności nawet podatnikowi rozliczającemu się po raz pierwszy w swoim życiu. Wystarczy bowiem, iż w deklaracji podatkowej, jaką wypełnia, w odpowiednim miejscu wpisze numer KRS określonej organizacji. Jeśli rozliczeniem zajmuje się inna osoba, należy jej podać taki numer, by wiedziała, jakie konto bankowe wpisać w tym okienku. Czym jest numer KRS? Jest numerem wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, który przydziela się wszystkim organizacjom czy instytucjom. By skontrolować wykaz organizacji wymagających wsparcia finansowego, dobrze jest zajrzeć na serwis internetowy Ministerstwa Pracy. Tam upowszechniony oraz stale aktualizowany jest taki wykaz, zatem wybierając jedną z organizacji z niniejszego spisu, będziesz pewien, że gotówka trafi na odpowiednie konto. By wszystko było przeprowadzone według procedur, trzeba w wyznaczonym terminie złożyć swoje rozliczenie albo o czasie dokonać korekty, gdy pojawiły się jakieś błędy. Mamy na to dwa miesiące, w innym wypadku wpisana organizacja nie dostanie od nas wsparcia gotówkowego. Organizacja może pozyskać informację, kto przekazał jej pieniądze, jeśli podatnik wyrazi na to zgodę zakreślając odpowiednie okienko w deklaracji podatkowej – jak przekazać 1% podatku.

Dzieci

Autor: Andrew Fysh
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz już orientujesz się, jak przekazać 1 % podatku. Każdego roku można to zrobić wyłącznie dla jednej, wybranej przez siebie organizacji pożytku publicznego.

Zaintrygował Cię nasz wpis? Zatem spodobają Ci się ekstra źródła, które dadzą Ci więcej detali na ten temat. Namawiamy zatem do kliknięcia w poniższy link.

Możliwe, iż ktoś już poprosił cię o wsparcie na określoną organizację, jeżeli nie, możesz samemu szukać instytucji, której konto chciałbyś chociaż w ten niewymagający wysiłku sposób zasilić. Za rok możesz zdecydować się na inną grupę osób, które także potrzebują pomocy, bo takich organizacji jest w kraju naprawdę dużo.