Jak zdobywać pieniądze na rozwój własnej firmy? To nie jest takie ciężkie!

Jeśli prowadzisz własny biznes, bez wątpliwości świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, że w firmę trzeba praktycznie cały czas inwestować – na dodatek zazwyczaj nie są to małe pieniądze. Kłopoty można mieć szczególnie na początku gdy dopiero rozkręcasz swoją firmę, a nie przynosi ona na razie żadnych zysków. Okazuje się jednak, że możesz zdobyć pieniądze w inny sposób – jeśli prowadzisz interesujący biznes i masz trochę czasu na skrupulatne wypełnienie wszystkich papierów i zebranie wszystkich potrzebnych dokumentów, możesz ubiegać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

malowidło - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dokładnie się do tego zabrać? Na początku musisz znaleźć jakiś unijny program, do którego Twoja firma będzie pasowała profilem działalności. Możemy Cię zapewnić, że nie będzie to wcale takie ciężkie – programów, w których możesz dostać dofinansowanie na rozwój firmy jest mnóstwo i obejmują praktycznie wszystkie działki rynku, dlatego bez wątpienia znajdziesz coś właściwego dla siebie – dotacje.prometeia.pl/znajdz-dotacje-32. Następnie musisz dokładnie przeczytać wymagania – jeżeli nie spełniasz podstawowych kryteriów, szkoda Twojego czasu, bo i tak nie otrzymasz pieniędzy. Jeżeli jednak spełniasz wymagania – nie zwlekaj ani chwili dłużej i zacznij przygotowywać wniosek o dofinansowanie na rozwój firmy. Jeśli chcesz to zrobić naprawdę profesjonalnie, powinieneś zgłosić się do dowolnej firmy, która zajmuje się wypełnianiem wniosków unijnych. Jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy unijnych Wrocław bez wątpienia Prometeia jest liderem w kraju (pozyskaj fundusze unijne z Prometeia) – to tam tworzy się najwięcej wniosków, które później zyskują uznanie w oczach osób odpowiedzialnych za przyznawanie dotacji. Jeżeli powierzysz wypełnienie wniosku takiej firmie, niewątpliwie możesz być właściwie pewien sukcesu. Dodatkowo tego rodzaju firmy działają w taki sposób, że nie płacisz niczego za samo wypełnienie wniosku – rozliczasz się z tą firmą dopiero wówczas, kiedy otrzymasz dofinansowanie. W takich wypadkach tak naprawdę nic nie możesz stracić, a jednocześnie możesz bardzo dużo zyskać. Jeżeli zatem Twoja firma spełnia kryteria oczekiwane przez Unię Europejską, z pewnością powinieneś ubiegać się o dotację – zobacz na rozwój firmy Prometeia. Pozyskiwanie funduszy unijnych Wrocław jeszcze nie było takie łatwe.

Jeżeli zdecydujesz się na wysłanie wniosku o dotację, będziemy niezwykle mocno trzymali za Ciebie kciuki – zwłaszcza kiedy zdecydujesz się zrobić to samodzielnie. Zawsze jednakże warto rozważyć powierzenie tego zadania fachowcom, którzy wypełnili już mnóstwo takich wniosków i świetnie wiedzą, jak to zrobić.