Dlaczego warto odwiedzić malownicze Trójmiasto? Sprawdźmy jakie atrakcje możemy zapewnić sobie w Gdańsku i Sopocie!

Wybierając się na wakacje warto wyjechać w miejsce, gdzie jesteśmy w stanie cieszyć się tak samo relaksem, jak i niezapomnianymi atrakcjami. Godne uwagi są polskie miasteczka, jak np. Gdańsk, Gdynia oraz Sopot, w których czeka na nas bardzo dużo niecodziennych wrażeń. Trójmiasto zachwyca turystów polskich, jak także zagranicznych, ponieważ cechuje się rewelacyjnymi zabytkami i malowniczymi plażami.

plaża

Autor: Freebird
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli miejscem naszego wypoczynku jest Trójmiasto atrakcje czekają nas na imponującym poziomie. Atrakcje turystyczne w Gdańsku, Gdyni jak też Sopocie zachwycają nawet najbardziej wymagających turystów, jacy chętnie odwiedzają te miasta w kolejnym sezonie. Pragnąc dokładnie przyjrzeć się wszystkim zabytkom oraz zapewnić sobie skuteczny wypoczynek pobyt w Trójmieście warto zaplanować na 5-7 dni. Mnóstwo atrakcji czeka na nas w Gdańsku. Walory Starego Miasta na wiele lat zachowują się w pamięci a także sercach turystów. Doskonała architektura jak również przyjemne kawiarenki stanowią wyjątkowe cechy Starego Miasta, gdzie mamy możliwość, aby pozwolić sobie na chwilę relaksu i refleksji. Przebywając Gdańsku nie wypada także pominąć Westerplatte, gdzie możemy przeżyć niesamowitą lekcję historii. Odwiedzając Gdańsk należy także zwiedzić Muzeum Narodowe oraz Muzeum II Wojny Światowej – odwiedź nas. Kiedy odwiedzamy Trójmiasto atrakcje, które mogą nas zainteresować to także Długi Targ i Trójmiejski Park Krajobrazowy, gdzie możemy zagwarantować sobie miłe spacery. Jeśli ciekawą nas atrakcje turystyczne w Gdańsku nie możemy też pominąć wyjątkowej Bazyliki katedralnej Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Gdańsku, która charakteryzuje się unikalnym stylem architektonicznym. Przemierzając ulice Gdańska można całkowicie zapomnieć o codziennych zmartwieniach i cieszyć się pełnym odpoczynkiem. W gorące dni powinniśmy też odwiedzić plażę i cudowne sopockie molo, które także jest miejscem przyjemnych spacerów.

siatkówka plażowa

Autor: Nathania Johnson
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy zdecydujemy się na wakacje w Trójmieście możemy mieć świadomość, że nie będziemy się nudzić. Bardzo dużo atrakcji zapewnia wspomnienia na bardzo długi czas i zachęca do ponownej wizyty w Trójmieście. Gdańsk (gdańska wódka) często odwiedzają grupy przyjaciół, jak i rodziny z dziećmi, gdyż znajdziemy w nim atrakcje zachwycające wszystkich turystów.