Gdzie sięga konwencja przebierania się w różne stroje przy niektórych popularnych sposobnościach?

Konwencja przebierania się na bale maskaradowe dosięga średniowiecza oraz wywodzi się ze solarnej Italii. Pochodzący z tamtąd oligarchowie ubierali je, aby upodobnić się do różnorodnych postaci słynnych z mitologii.

rodzina

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawostką jest fakt, iż karnawał był jedynym okresem w roku, gdy panowało społeczne przyzwolenie na ubieranie damskich ubrań przez facetów.
gry

Autor: Allison Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Tak obszerna historia nie może pójść w niepamięć, przeto do dzisiaj w wielu krajach świata kontynuuje się tradycję atrakcyjnej przemiany swojego wyglądu, przykładowo poprzez przebrania na Halloween. W wielu – zwłaszcza angielskich krajach wieczorami 31-go października obchodzi się związane z maskaradą święto. Nie jest to święto państwowe, jednak jest jednym z najpopularniejszych świąt w roku.

Zajmujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, to kliknij tutaj, w serwisie hotel nad morzem sopot, który tam miejscu się znajduje, też jest coś wartościowego!

W naszym kraju obywatele ubierają przebrania na Halloween od ok. lat 90-tych XX w. W najwyższym stopniu łączona z nim jest dynia z wyciętymi oczami, nosem i ustami. Ponadto często zamieszcza się w niej jakiekolwiek źródło blasku, np. lampę czy kiedyś świeczkę. Inne popularne przebrania na Halloween to przykładowo demony, wampiry, wiedźmy, trupie czaszki czy czarne kocury.

przebrania na halloween

Autor: Teatr Praga

Podobnie bardzo długą tradycję mają maski weneckie – szukaj masek weneckich. Obyczaj ich wkładania sięga co najmniej XIII w.. Nosząc maski weneckie wszyscy suwerennie od ich statusu publicznego czy finansowego mogą być tym, kim pragną. Nie jest ważne, czy pracuje się jako służąca czy gospodyni.

Ludzie są wtedy nierozpoznawalni. Takie maski weneckie rozdzielają się na różne typy. Najbardziej popularna z nich to bauta, jaka zakrywa całą buzię, lecz jej dolna partia nie przylega do brody.