Gry planszowe dla każdego

W ostatnich latach gry planszowe strategiczne, kooperacyjne czy rodzinne opanowują serca nie tylko młodzieży, ale także coraz częściej serca dorosłych. Ludzie spotykają się przy planszówkach w domach, kawiarniach, restauracjach czy świetlicach. Wspólnie budują mocarstwa, walczą z potworami, zdobywają ograniczone zapasy i skarby czy wymieniają się materiałami na średniowiecznych trasach handlowych.

Zestaw gier towarzyskich

Autor: home&you
Źródło: home&you
Gry planszowe dla najmłodszych bez wątpienia są najbardziej popularną kategorią gier. Dla większości ludzi bardziej kojarzą się z zabawą dla dzieci lub młodzieży. Nie zupełnie jest to prawda.

Pragniesz przejrzeć kilka następnych naszych wpisów? Rewelacyjnie! Spieszmy więc poinformować Cię, że jesteśmy tam (https://magazynauto.pl/testy/dacia-duster-blue-dci-4×4-sl-extreme-poczatek-testu-dlugodystansowego,aid,2360) – znajdziesz nas w tym linku.

Obok planszówek dla dzieci znaleźć można wiele pozycji dedykowanych dorosłym. Ciężko wyobrazić sobie przecież małe dziecko grające w np. Grę o Tron (grę wymagającą strategicznego myślenia i z rozbudowaną fabułą dotyczącą m.in. wojen) nie wspominając nawet o grach erotycznych.

Granie na przykład w karciane gry planszowe będzie ciekawą alternatywą na wyjście z kolegami do kawiarni czy latem na łąkę. Wiele gier jest zdecydowanie zadająca się do rozruszania imprezy w domu czy przy okazji dłuższej opieki nad powierzonymi nam dziećmi. Wystarczą chęci i gry. Nawet w pojedynkę można znaleźć coś dla siebie i interesująco spędzić wolny wieczór.

Autor: Klaudia Rakowska, PR Executive

Jeśli nie mamy w najbliższych planach wydawać znacznych pieniędzy na gry, których nie znamy zawsze można wziąć udział w jednym z kilku festiwali gier organizowanych co jakiś czas w następnym miejscu. Wygodną alternatywą do zakupów w ciemno jest też wypożyczalnia gier planszowych, oferowana w większych miastach.

Nie da się przewidzieć jaka przyszłość oczekuje na gry planszowe, ale w tym czasie przeżywają one renesans i najprawdopodobniej ich dobra passa potrwa długo.