Jak zdobywać pieniądze na rozwój własnej firmy? To nie jest takie ciężkie!

Jeśli prowadzisz własny biznes, bez wątpliwości świetnie zdajesz sobie sprawę z tego, że w firmę trzeba praktycznie cały czas inwestować – na dodatek zazwyczaj nie są to małe pieniądze. Kłopoty można mieć szczególnie na początku gdy dopiero rozkręcasz swoją firmę, a nie przynosi ona na razie żadnych zysków. Okazuje się jednak, że możesz zdobyć pieniądze w inny sposób – jeśli prowadzisz interesujący biznes i masz trochę czasu na skrupulatne wypełnienie wszystkich papierów i zebranie wszystkich potrzebnych dokumentów, możesz ubiegać się o dofinansowanie z Unii Europejskiej.

malowidło - firma

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com

Jak dokładnie się do tego zabrać? Na początku musisz znaleźć jakiś unijny program, do którego Twoja firma będzie pasowała profilem działalności.

Ona jest naprawdę ekscytująca – bardzo zalecam tę ofertę (www.wfirma.pl/program-do-fakturowania). Jeśli masz ochotę poszerzyć obszar swojej wiedzy na taki temat, to kliknij ten link.

Możemy Cię zapewnić, że nie będzie to wcale takie ciężkie – programów, w których możesz dostać dofinansowanie na rozwój firmy jest mnóstwo i obejmują praktycznie wszystkie działki rynku, dlatego bez wątpienia znajdziesz coś właściwego dla siebie – dotacje.prometeia.pl/znajdz-dotacje-32. Następnie musisz dokładnie przeczytać wymagania – jeżeli nie spełniasz podstawowych kryteriów, szkoda Twojego czasu, bo i tak nie otrzymasz pieniędzy. Jeżeli jednak spełniasz wymagania – nie zwlekaj ani chwili dłużej i zacznij przygotowywać wniosek o dofinansowanie na rozwój firmy. Jeśli chcesz to zrobić naprawdę profesjonalnie, powinieneś zgłosić się do dowolnej firmy, która zajmuje się wypełnianiem wniosków unijnych. Jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy unijnych Wrocław bez wątpienia Prometeia jest liderem w kraju (pozyskaj fundusze unijne z Prometeia) – to tam tworzy się najwięcej wniosków, które później zyskują uznanie w oczach osób odpowiedzialnych za przyznawanie dotacji. Jeżeli powierzysz wypełnienie wniosku takiej firmie, niewątpliwie możesz być właściwie pewien sukcesu. Dodatkowo tego rodzaju firmy działają w taki sposób, że nie płacisz niczego za samo wypełnienie wniosku – rozliczasz się z tą firmą dopiero wówczas, kiedy otrzymasz dofinansowanie. W takich wypadkach tak naprawdę nic nie możesz stracić, a jednocześnie możesz bardzo dużo zyskać. Jeżeli zatem Twoja firma spełnia kryteria oczekiwane przez Unię Europejską, z pewnością powinieneś ubiegać się o dotację – zobacz na rozwój firmy Prometeia. Pozyskiwanie funduszy unijnych Wrocław jeszcze nie było takie łatwe.

Jeżeli zdecydujesz się na wysłanie wniosku o dotację, będziemy niezwykle mocno trzymali za Ciebie kciuki – zwłaszcza kiedy zdecydujesz się zrobić to samodzielnie. Zawsze jednakże warto rozważyć powierzenie tego zadania fachowcom, którzy wypełnili już mnóstwo takich wniosków i świetnie wiedzą, jak to zrobić.