Boże Narodzenie – w jaki sposób świąteczna atmosfera jest obecnie kreowana w większych sklepach i centrach handlowych?

Boże Narodzenie jest jednym z najintensywniejszych momentów w roku. Czas, w którym na świat narodził Jezus Chrystus to czas pokoju, wzajemnego wsparcia i spotkań z rodziną. Nie należy się dziwić, że sporo osób cały rok niecierpliwie czeka na tych kilka świątecznych dni. Naturalnie, dla dzieci dużą frajdą jest także cała świąteczna otoczka, głównie prezenty. Duże sklepy oraz centra handlowe też ulegają przedświątecznym przygotowaniom oraz troszczą się o atrakcyjne dekoracje.

Zazwyczaj są to cudownie udekorowane choinki oraz dekoracje świetlne, jakie sprawdzają się na większych powierzchniach. Dodatkowo, puszczane są też kolędy i lubiane piosenki świąteczne. Dzięki temu, klienci w zasadzie od progu mogą już odczuć atmosferę bożonarodzeniowych świąt, co zauważalnie poprawia humor.
Mikołaj

Autor: www.ma-me.pl
Źródło: abcslubu.pl
Rzecz jasna, jednym z najważniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia jest Święty Mikołaj, który w tradycji przynosi grzecznym dzieciom prezenty. Galerie handlowe dbają o własnych najmłodszych klientów oraz zazwyczaj przed świętami wynajmują Mikołaja, który stanowi dla maluchów ciekawą atrakcję. Mikołaj w centrum handlowym robi sobie z chętnymi fotografie, słucha ich świątecznych życzeń, a czasem rozdaje także symboliczne upominki przygotowane przez sklep. Współcześnie, mikołaj na zamówienie w sezonie świątecznym możliwy jest również dla klientów prywatnych. To doskonała niespodzianka dla dzieci. W wigilię można zamówić Mikołaja na określoną godzinę oraz cieszyć się radością najmniejszych członków rodziny.

Rzecz jasna, gdy planuje się takie rozwiązanie, warto o wynajem zadbać odpowiednio wcześniej, ponieważ zainteresowanie jest z reguły rzeczywiście bardzo duże. Za Mikołaja może przebrać się dorosły mężczyzna w rodzinie, jednak logistycznie nie zawsze jest to do wykonania. Dodatkowo, trzeba nabywać konieczny strój, a duże dzieci mogą poznać znajomy głos i wygląd, z tego powodu wynajem profesjonalisty to wygodna alternatywa. Galerie handlowe często organizują także inne atrakcje dla dzieci, na przykład wykonywaniem bombek pod kontrolą pomocników Mikołaja. Nie można się dziwić, że w czasie okresu świątecznego liczba osób w galeriach jest rzeczywiście bardzo duża.