Na jakie dodatkowe szkolenia postawić?

Co chlebodawca może uzyskać dzięki inwestowaniu w permanentne dokształcanie pracobiorców? Czy można to w jakikolwiek sposób ocenić? Co zrobić, aby szkolenia na jakie decydujemy się przyniosły rezultaty?

rekruter
Płynące szerokim strumieniem fundusze z UE zrobiły mnóstwo dobrego dla samej gałęzi szkoleniowej, jak i popularyzowana pośród pracodawców idea ustawicznego kształcenia pracobiorców.

Nie czekaj, a jeśli zaciekawił Cię omawiany temat, to odsyłam do witryny. W tamtym miejscu odnajdziesz interesujące wpisy.

W dużej mierze chodziło nie tylko o tzw. „twarde” kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe , ale także – czyniące taką furorę w ostatniej dekadzie, tzw. umiejętności miękkie. Równocześnie projekty europejskie wyrządziły dużą krzywdę specjalizacji szkoleniowej. Jaką? Chodzi o opinię która się wykształciła, a dotycząca tego czym są szkolenia jak też jakie są ich rezultaty. W powszechnym przekonaniu kursy (w szczególności te rozwijające kompetencje miękkie) to kreowanie sztucznego zapotrzebowania na coś, co w ogóle przedsiębiorcom jak też pracownikom nie będzie potrzebne.

kursy

Autor: Normstahl
Źródło: Normstahl
Czy zatem szkolenia przynoszą jakiekolwiek wymierne efekty? Co chlebodawca może zyskać dzięki inwestowaniu w permanentne dokształcanie pracowników? Czy można to w jakikolwiek sposób ocenić? Co zrobić, aby szkolenia na które się zdecydujemy przyniosły efekty? Szkolenie pracowników jest jedną z istotnych długofalowych inwestycji firmy. Nie zawsze te efekty możemy łatwo zmierzyć, w dłuższym okresie czasu dostrzec można, że przedsiębiorstwa które zaniedbują szkolenia mają trudności z pozyskiwaniem utalentowanych ludzi jak też łatwo ich tracą.

Przecież każdy już słyszał, iż żyjemy w erze „gospodarki opartej na wiedzy”. Z perspektywy chlebodawcy idzie o informację, jaka realnie przełoży się na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.