Coach, czyli parę słów o zdobywaniu rozwój zawodowy

Większość osób, czasami dochodzi do wniosku, że jego życie zboczyło z toru, po którym powinno się poruszać. Dociera do nas, że coś szwankuje, na ogół nie mając pojęcia jak skonkretyzować ten czynnik oraz jak go naprawić. W takich momentach, możliwości są dwie: albo nie robimy nic, albo szukamy pomocy coacha.

trenerzy

Autor: Deb Nystrom
Źródło: http://www.flickr.com
Aby dowiedzieć się czym jest „coaching”, należałoby rozpocząć od przypomnienia definicji pojęcia, które jest rozumiane jako przebieg podnoszenia swoich umiejętności, koniecznych do osiągnięcia naszych wizji, doskonalenia kwalifikacji pod czujnym okiem trenerów – grupa trenerów. Coach zaś, to bardzo ważna jednostka, posiadająca autorytet lidera, która towarzyszy klientowi przy wykonywanych przez niego obowiązkach, badając umiejętności pracownika, przekazując mu informacje zwrotne po zakończonej sesji coachingu, a także próbując ustalić jak powinna wyglądać dalsza, wspólna współpraca.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej na omawiany temat, wejdź na odnośnik do wpisu (https://zabudowy-samochodowe.pl/stanowiska-pracy-avero/) – informacje w tym miejscu zawarte są niezwykle interesujące.

Wyraz „wspólny”, zasługuje tutaj na naszą uwagę, gdyż pomiędzy osobą trenera a jego klientem powinna wytworzyć się szczególna relacja polegająca na zaufaniu, i właśnie wówczas można mówić o prawdziwym coachingu.

Kiedy stosować coaching? W zasadzie każdy z nas mógłby podać inną powód. Najczęściej stosujemy biznes coaching, mając zamiar rozwijać kluczowe kompetencje pracownicze, czyli te, związane z rozwojem kariery zawodowej. Taki trening może na przykład polegać na przekazywaniu informacji, jakie są metody przekonywania i sztuki perswazji wymagane w sferze biznesowej. Więcej czytelnik może się dowiedzieć na może zostać klientem coachingu? Procesowi coachingu może poddać się każda osoba, która stawia na własny rozwój i przeczuwa, że z czymś nie potrafi sobie sam poradzić. Każdy kto, szuka narzędzi do wydobycia głęboko skrytych umiejętności.

Miejmy na uwadze, iż trenerzy coachingu nie dają nam ryby. Proponują wędkę, którą jesteśmy w stanie zdobyć na szkoleniach. Wędkę pozwalającą na osiąganie sukcesów, gdyż każdy właściciel firmy, dyrektor i menadżer, boryka się z tematem optymalizacji pracy. Bez względu na to, o jakiej gałęzi przemysłu, jakiej części kraju i jakiej wielkości firmy mówimy.